Święto w dobrym klimacie

09-06-2013

Święto w dobrym klimacie

Tegoroczne Święto Powiatu Sulęcińskiego odbyło się 8 czerwca pod hasłem „Powiat w mundurze”. W turnieju służb mundurowych wzięły udział zespoły policji, straży pożarnej, nadleśnictwa i wojska. Odbył się pokaz pozorowanej akcji interwencyjnej z udziałem żandarmerii wojskowej i wystąpiła nasza rodzima orkiestra dęta OSP z Grochowa.

W programie „Mamma mia” zaprezentowały się uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. W godzinach wieczornych wystąpił zespół wokalny „Siedemnastka” z Klubu 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie. Od rana trwały otwarte rodzinne zawody wędkarskie nad jeziorem ostrowskim, a na terenie wokół estrady stanęły namioty lokalnych grup rybackich, punkty małej gastronomii, kolorowe jarmarki, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, ściana wspinaczkowa, kule na wodzie, strzelnice z bronią pneumatyczną. Pod namiotami prezentowały się jednostki organizacyjne powiatu, stowarzyszenia i starostwo powiatowe. Malowanie twarzy i jazda kucami to domena naszych milusińskich, którzy mieli okazję dosiąść żywego „pony” i poczuć się jak prawdziwi kowboje w siodle. Zespół „Bahamas” zaśpiewał swoje największe przeboje dla dzieci i przeprowadził kilka konkurencji, w których wzięły udział dzieci i rodzice. W ramach tego bloku artystycznego wystąpił również iluzjonista, artysta cyrkowy, fakir, człowiek na szczudłach i duże żywe maskotki w postaci pluszowych niedźwiadków. Każdy z uczestników zabawy otrzymał nagrody i symboliczne upominki. Patronat medialny nad imprezą objęło Radio Zachód. Wieczorem nastąpiło podsumowanie dnia oraz wręczenie pucharów i nagród uczestnikom wszystkich konkurencji i zawodów, jakie odbyły się podczas święta powiatu. W godzinach wieczornych na estradzie wystąpił zespół „Modern Talking Reoladed”, a następnie nasz rodzimy artysta estradowy Maciek Barden. Wieczór muzyczny zakończył zespół   „Weekend”. Ostatnim punktem obchodów był pokaz sztucznych ogni, który zakończył III Święto Powiatu Sulęcińskiego. Na zaproszenie odpowiedzieli swoją obecnością Europoseł prof. Bogusław Liberacki, Posłowie na Sejm Bożena Sławiak i Bogusław Wontor, Wiecemarszałek Województwa Lubuskiego Maciej Szykuła oraz dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg.  Rajmund Andrzejczak. Rolę gospodarzy święta sprawowali Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart i Wicestarosta Tadeusz Dąbroś.

Poniżej fotograficzna relacja z obchodów /bez komentarzy/, którą zarejestrowali: Waldemar Handzelewicz i Maciej Barden.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.