Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Wiadomości dnia

Oferta Edukacyjna Specjalnego Ośrodka...

11-02-2019

Oferta Edukacyjna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie to nowoczesna placówka edukacyjna przeznaczona dla dzieci i młodzieży z różnymi stopniami niepełnosprawności. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogicznej oraz doskonale przygotowanej infrastrukturze, placówka jest profesjonalnie przygotowana do kształcenia niepełnosprawnych dzieci oraz młodzieży. W 2018 roku w wyniku realizacji projektu „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie" do budynku Ośrodka dobudowano drugie skrzydło, a łącznik pomiędzy obydwoma budynkami wyposażono w windę.
W obiekcie oprócz tradycyjnych sal lekcyjnych, dostosowanych do pracy w małych grupach, jak również do zajęć indywidualnych, znajdują się także sale przeznaczone do prowadzenia różnego rodzaju zajęć terapeutycznych.
Są to m.in.: gabinet pedagogiki Montessori, gabinet ACC, gabinet terapii mowy, orientacji przestrzennej i koordynacji ruchowej, integracji sensorycznej, funkcjonowania w środowisku, spektrum autyzmu, terapii ręki czy glottodydaktyki i dobrego startu. Wszystkie sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, dedykowane dzieciom i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 
https://youtu.be/w3zP9wd6C98 
 
Zapraszamy do kontaktu z pracownikami szkoły oraz odwiedzenia naszej placówki:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie
ul. Lipowa 12 A, 69-200 Sulęcin
tel./fax: 95 755 29 61
e-mail: szkolniak.sosw@wp.pl

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 9. Infrastruktura Społeczna, Działanie 9.3 Rozwój infrastruktury edukacyjnej, Poddziałanie 9.3.1 Rozwój infrastruktury edukacyjnej - projekty realizowane poza formułą ZIT.

 

logotypy_zestaw_594

 

 

 

 

 

Galeria

OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIE nr 3/2020 Starosty Sulęcińskiego z dnia 22.05.2020

Na podstawie § 12 ust. 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 878) podejmuję decyzję
o wprowadzeniu ograniczenia dotyczącego funkcjonowania urzędu administracji publicznej - Starostwa Powiatowego w Sulęcinie
 
PEŁNA TREŚĆ W ZAŁĄCZNIKU 

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Komunikat w sprawie funkcjonowania aptek

Szanowni Państwo!

Poniżej zamieszczamy komunikat w sprawie funkcjonowania aptek na terenie Powiatu Sulęcińskiego.

Konsultacje Społeczne

Informujemy, że w dniach 29.11.2019 r. - 06.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian w Strategii Polityki Społecznej Powiatu Sulęcińskiego na lata 2016-2022.

Konsultacje Społeczne-zmiana

Informujemy, że w dniach 04.12.2019 r. - 10.12.2019 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne dotyczące przyjęcia zmian zapisów Programu Rozwoju Powiatu Sulęcińskiego do 2020 roku.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka