Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Program Comenius - goście z Turcji

05-06-2013

Program Comenius - goście z Turcji

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie od 2012 roku uczestniczy w realizacji Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół Comeniusa. W ramach tego programu w dniach 3-7 czerwca uczestniczy w liceum delegacja uczniów ze szkoły Hanza Lisesi z miejscowości Samsun w Turcji.

  Do chwili obecnej uczniowie z Samsun mieli okazję nawiązać osobiste kontakty z uczniami liceum, jak również zapoznali się z działalnością i codziennym życiem szkoły. Uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych i sportowych. Zwiedzili miasto i jego najciekawsze miejsca, jak również okolice miasta, leśniczówkę w Ostrowiu oraz pomniki i rezerwat przyrody. W trakcie wizyty odbyło się ognisko integracyjne i wizyta w Domu Joannitów. Uczniowie liceum uczestniczący w programie przygotowali wystawę poświeconą projektowi i wizytom które odbyły się do Szwecji, Francji, Finlandii oraz Belgii. Partnerstwo obejmuje dziewięć szkół z ośmiu krajów Unii Europejskiej i takie wizyty odbędą się również do innych państw. W dniu dzisiejszym uczniowie obu szkół zostali zaproszeni przez Starostę Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta do odwiedzenia starostwa. W dniu jutrzejszym zwiedzą miasto Gorzów, jego zabytki i muzeum w spichlerzu. W drodze powrotnej zawitają i zwiedzą Lubniewice oraz odbędą przejażdżkę rowerami wodnymi po lubniewickich jeziorach. Podczas pobytu wszyscy uczniowie z Turcji są zakwaterowani w rodzinach goszczących. Taki bezpośredni całodobowy kontakt z rodzinami polskimi umożliwi bliższe poznanie naszej kultury, tradycji i obyczajów. Liceum otrzymało wysoką ocenę Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół Comeniusa i dotacje w wysokości 20 tysięcy euro na jego realizację. Projekt będzie realizowany do 2014 roku. Koordynatorem programu jest Magdalena Gorączka.

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka