Dzień Dziecka mundurowo.

03-06-2013

Dzień Dziecka mundurowo.

W dzisiejszych obchodach Dnia Dziecka, który został zorganizowany przez dowódcę 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Rajmunda Andrzejczaka oraz dowódcę 7. batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich  ppłk Rafała Mielnika uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Domu Dziecka w Sulęcinie i Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie.

Przed rozpoczęciem imprezy odbyło się podpisanie dokumentu współpracy pomiędzy Domem Dziecka w Sulęcinie oraz 17. Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną. Porozumienie podpisała dyrektor ośrodka Anna Krawczyk, a ze strony 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Rajmund Andrzejczak. Święto Dnia Dziecka odbyło się w nietypowej scenerii i zostało przeprowadzone na terenie ćwiczeń żołnierzy batalionu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym i uczestniczyć w pokazie umundurowania bojowego żołnierzy. Z tej okazji, każdy miał szansę w obecności specjalisty wojskowego osobiście poprowadzić quada wojskowego, zasiąść za kierownicą różnych pojazdów wojskowych, policji i żandarmerii wojskowej oraz zapoznać się z ich wyposażeniem. Uczniowie i podopieczni domu dziecka uczestniczyli w pokazie broni będącej na wyposażeniu naszego wojska, uczestniczyli w symulowanym strzelaniu do tarczy i poznali tajniki ratowania życia ludzkiego w pokazie zorganizowanym przez ratowników ratownictwa medycznego. Żołnierze przygotowali również szereg gier i zabaw dla dzieci. Zorganizowano między innymi konkurencje w przeciąganiu liny, rzut piłką lekarską, tor przeszkód z zasłoniętymi oczami czy grę w rzuty metalowymi kulami popularnie zwanymi petanką. Była wojskowa grochówka prosto z kuchni polowej i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Uczestnicy zabaw otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów, jak również instytucje powiatowe. W imprezie uczestniczyli: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego Elżbieta Jakóbczak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie Mariola Grobelna, Dyrektor Domu Dziecka w Sulęcinie Anna Krawczyk, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie nadkom. Paweł Rynkiewicz, Zastępca Komendanta Żandarmerii Wojskowej por. Marcin Ciekota oraz Komendant 45 WOG ppłk Sławomir Lewicki.