Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Ratujemy i uczymy ratować

16-04-2013

Ratujemy i uczymy ratować

Wielkie wyróżnienie spotkało uczniów Szkoły Podstawowej oraz nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, bowiem 10 kwietnia 2013 r. godnie reprezentowali województwo lubuskie w półfinale ogólnopolskiego konkursu „Ratujemy i uczymy ratować”,

zorganizowanego przez Fundację Jurka Owsiaka Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Program „Ratujemy i Uczymy Ratować”, objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP, jest realizowany w szkole w ciekawy sposób i w niekonwencjonalnych formach działań. Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w ramach programu biorą udział w realizacji cyklicznych i różnorodnych zajęć z pierwszej pomocy. W I etapie konkursu ogólnopolskiego ocenie podlegały autorskie, innowacyjne metody dydaktyczne i sposoby prowadzenia zajęć w szkołach podstawowych. Półfinał konkursu WOŚP odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Gubinie. Zespół uczniów pod opieką nauczyciela, przeszkolonego przez WOŚP w zakresie pierwszej pomocy p. Katarzyny Dziadas, wziął udział w zajęciach otwartych na temat: Pozycja boczna – ratujemy osobę nieprzytomną. Zajęcia przeprowadzone zostały w ściśle określonych warunkach na podstawie autorskiego scenariusza opracowanego przez nauczycielkę, a wyróżnionego i wytypowanego w I etapie konkursu, spośród setek opracowań nadesłanych z różnych typów szkół całej Polski. Głównym kryterium oceny II etapu był sposób prowadzenia zajęć przez nauczyciela oraz prezentacja metod dydaktycznych ujętych w konkursowym scenariuszu zajęć.

Na gubińskiej sali gimnastycznej zaprezentowaliśmy lekcję, na której dzieci uczyły się, jak postępować z osobą nieprzytomną z zachowanym oddechem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i poprzez zabawę zdobywali nową wiedzę. Zajęcia przebiegały pod bacznym okiem komisji złożonej z instruktorów WOŚP, która dokonywała ich oceny. Na wyniki półfinału musimy jednak poczekać do połowy maja, gdy zostaną przeprowadzone oceny zajęć we wszystkich województwach.
Sam udział w półfinale ogólnopolskim jest wielkim sukcesem szkoły i motywacją do dalszej pracy. Ale mimo wszystko z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.
                                                                                                                                    Dyrektor szkoły
                                                                                                                                        Krystyna Tylczyńska

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka