Turniej Wiedzy Pożarniczej

19-03-2013

Turniej Wiedzy Pożarniczej

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie odbyły się 19 marca br. Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju wzięło udział 15 uczniów szkół podstawowych, 17 uczniów szkół gimnazjalnych i 3 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Na podstawie przeprowadzonych eliminacji pisemnych i ustnych jury w składzie mł. asp. Monika Żuk oraz st. kap. Rafał Mazur z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie przyznało trzy pierwsze miejsca w grupie wiekowej szkoły podstawowe: I miejsce Krystianowi Ciechockiemu i II miejsce Agacie Łętowskiej ze Szkoły Podstawowej w Trzemesznie oraz III miejsce Katarzynie Pyrek ze Szkoły Podstawowej w Lubniewicach. W grupie wiekowej szkoły gimnazjalne: I miejsce Zuzannie Wołowskiej z Gimnazjum w Sulęcinie, II miejsce Andrzejowi Miotkowi z Gimnazjum w Krzeszycach oraz III miejsce Maciejowi Jakubowskiemu z Gimnazjum w Lubniewicach. W grupie wiekowej szkoły średnie: I miejsce Michałowi Plata z I Liceum Ogólnokształcącego w Sulęcinie, II miejsce Klaudii Wołowskiej reprezentującej OSP Trzemeszno oraz Dariuszowi Skoczylasowi z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. Powiat Sulęciński w eliminacjach wojewódzkich turnieju będą reprezentować Krystian Ciechocki, Agata Łętowska, Zuzanna Wołowska, Andrzej Miotk, Michał Plata i Klaudia Wołowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Starostę Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta.

- Na podstawie kart zgłoszeń i Waszej obecności muszę stwierdzić, że turniej wiedzy pożarniczej cieszy się dużą popularnością. Wszyscy zostaliście wyłonieni z grona najlepszych w eliminacjach gminnych, a dzisiaj weźmiecie udział w eliminacjach powiatowych. Przed Wami test pisemny, a następnie ustny. Oba sprawdziany pokarzą, kto z Was jest najlepszy z wiedzy przeciwpożarowej, a tym samym będzie reprezentował powiat sulęciński na eliminacjach wojewódzkich. Wierzę, że każdy jest na tyle przygotowany, aby rywalizować z innymi w tym turnieju. Dlatego, każdemu z Was życzę najlepszych wyników – powiedział Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart podczas otwarcia turnieju.