Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji

12-01-2013

Roczna odprawa Komendy Powiatowej Policji

Podczas rocznej odprawy i podsumowania działalności za rok 2012 Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, która odbyła się 12 stycznia br. uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie insp. Jarosław Sawicki oraz Komendant Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie nadkom. Paweł Rynkiewicz wraz ze swoim Zastępcą  kom. Emilianem Pal.

W spotkaniu uczestniczyli również Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, wójtowie i burmistrzowie gmin z terenu powiatu, Prokurator Rejonowy w Sulęcinie Janusz Kodź, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie kap. Waldemar Konieczny, Komendant Żandarmerii Wojskowej mjr Sławomir Kuliczkowski, jak również kadra kierownicza i pracownicy komendy policji. W minionym roku do najważniejszych osiągnięć należy utrzymanie na wysokim poziomie wykrywalności przestępstw kryminalnych (63,6%) oraz przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu (90%). Policjanci wykryli 804 przestępstwa kryminalne i 87 przestępstw narkotykowych. Ponadto odzyskano 6 samochodów skradzionych zagranicą o łącznej wartości 1.440.000 złotych oraz zabezpieczono 230 telewizorów ze skradzionego transportu w Niemczech o wartości 256.000 złotych. Policjanci ujawnili plantację marihuany w gminie Krzeszyce, ustalono i ujęto sprawców napadu z bronią maszynową na kantor w Torzymiu, zatrzymano włamywaczy do sklepów i sprawców usiłowania kradzieży trzech samochodów w gminie Krzeszyce. W omawianym okresie policjanci na terenie swojego działania interweniowali 1855 razy. Bezpośrednio podczas włamań i pościgów zatrzymano 391 sprawców. Policjanci uczestniczyli we wspólnych patrolach ze Strażą Leśną, Państwową Inspekcją Samochodową, Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Izbą Celną i Strażą Rybacką. Wydział Prewencji kontynuuje dla dzieci, młodzieży i dorosłych programy w ramach „Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie”, „Bezpieczne wakacje z Lupo”, „Bezpieczna zerówka”, „Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu”, „Wolni od przemocy” czy „Seniorze, nie daj się oszukać”. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 651 dowodów rejestracyjnych i 52 uprawnienia do kierowania pojazdami. Zatrzymali 145 nietrzeźwych kierujących, obsłużyli 49 wypadków drogowych i 264 kolizje. W podziękowaniu za dotychczasową współpracę Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart wręczył Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Jarosławowi Siwickiemu plakietę „Herbu Powiatu Sulęcińskiego”.

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka