Robocza wizyta w Szwajcarii

27-02-2013

Robocza wizyta w Szwajcarii

W dniach 18 – 22 lutego br. Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Naczelnik wydziału dróg i melioracji Kazimierz Gryz wraz z przedstawicielami Komendy Głównej i Wojewódzkiej Policji, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie uczestniczyli w roboczej wizycie w kantonach szwajcarskich.

Strona szwajcarska zapoznała zaproszonych gości z praktycznym sposobem usprawniającym bezpieczeństwo na drogach lokalnych, rozwiązaniami ograniczającymi nadmierną prędkość, kontroli pojazdów, precyzyjnego oznakowania oraz z zintegrowanym systemem w ruchu kołowym. Strona polska uczestniczyła w praktycznym pokazie, w jakim na co dzień  działają szwajcarskie służby drogowe i mundurowe na wybranych drogach, w miastach, jak również na autostradach oraz w tunelach. Stosowany obecnie system jest nadal usprawniany i modernizowany w zależności od natężenia ruchu pojazdów oraz pod względem zapobiegania wypadkom w najbardziej zagrożonych odcinkach drogowych. Przedstawiciele powiatu sulęcińskiego, jako nieliczni w kraju zostali zaproszeni do uczestniczenia w pokazie, jak również zapoznali się z  jednym z najbardziej funkcjonalnych systemów drogowych w Europie i na świecie. Wizyta przyniosła powiatowi dodatkową korzyść w postaci pomocy ze strony szwajcarskiej i dofinansowaniu kwotą 850 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu sulęcińskiego. Wyjazd w całości został sfinansowany przez stronę szwajcarską.