Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

07-05-2015
Ruch jest życiem, życie to ruch

Ruch jest życiem, życie to ruch

Tegoroczny „ Dzień Sportu" w Turskim Domu rozpoczął się mini koncertem zespołu „Nie dajmy się". Wspólne śpiewanie wprowadziło uczestników w miłą sportową atmosferę. Wychodząc na przeciw potrzebie aktywnego spędzania czasu, ten dzień został zorganizowany przez Mieszkańców naszego Domu. 

czytaj więcej »
06-05-2015
Zdrowe, smaczne, oryginalne...

Zdrowe, smaczne, oryginalne...

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, po raz pierwszy odbyły się warsztaty kulinarne przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. Hasło: „Zdrowe, smaczne, oryginalne nasze dania regionalne", towarzyszyło przysmakom charakterystycznym dla naszego regionu w trzech kategoriach: potrawy z wieprzowiny, potrawy z wołowiny i potrawy z ryb słodkowodnych.

czytaj więcej »
06-05-2015
Gimnazjaliści, poznali szkołę

Gimnazjaliści, poznali szkołę

Dzień  Drzwi Otwartych  w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie pokazał, że  to szkoła,  którą warto odwiedzić. Dla przybyłej bardzo licznie młodzieży,  rodziców  i opiekunów z gimnazjów województwa lubuskiego, przygotowano mnóstwo atrakcji.

czytaj więcej »
03-05-2015
Vivat Konstytucja, vivat Naród...

Vivat Konstytucja, vivat Naród...

vivat wszystkie stany. Po raz pierwszy w historii Sulęcina i Powiatu Sulęcińskiego obchody Konstytucji 3 Maja zostały połączone w jedną uroczystość. Obok siebie zasiedli Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Dabrąś, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Szczepański, Burmistrz Sulęcina Dariusz Ejchart, Starosta Sulęciński Patryk Lewicki, Zastępca Burmistrza Iwona Walczak i Wicestarosta Michał Deptuch.

czytaj więcej »
02-05-2015
I Zjazd mieszkańców Wędrzyna

I Zjazd mieszkańców Wędrzyna

„Wędrzyn od zawsze z wojskiem", to hasło które towarzyszy miejscowości od 1955 roku, kiedy stacjonował w Wędrzynie Samodzielny Pułk Czołgów i Artylerii Pancernej. W 1962 został przeformowany na 18 Pułk Czołgów, w 1990 na Pułk Zmechanizowany, a w latach 1996-2006 mieściła się 15 Wielkopolska Brygada Kawalerii Pancernej.

czytaj więcej »
30-04-2015
Matematyka bez granic

Matematyka bez granic

Uczniowie klasy Ic I Liceum Ogólnokształcącego im.Adama Mickiewicza w Sulęcinie, zajęli IX miejsce w województwie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Matematyka bez granic".  Konkurs jest organizowany od kilkunastu lat w krajach Europy Zachodniej.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta