Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

10-05-2015
VIII Olimpijski Bieg Kołczyński

VIII Olimpijski Bieg Kołczyński

Pomysłodawcą biegu jest Ireneusz Góra, który osiem lat temu zainaugurował I Olimpijski Bieg Kołczyński. Organizatorem imprezy jest Urząd Gminy w Krzeszycach, Zespół Edukacyjny w Kołczynie oraz Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Postomia" Sulęcin - Kołczyn.   W tym specyficznym biegu liczącym 5 kilometrów, nie obowiązują żadne kryteria, jedynie dyspozycja i chęci uczestniczenia.

czytaj więcej »
09-05-2015
Finał Konkursu Plastycznego

Finał Konkursu Plastycznego

Dobiegł końca Powiatowy Konkurs Plastyczny - „Świat bez wojen i przemocy", który kierowany był do dzieci i młodzieży z Powiatu Sulęcińskiego. Na konkurs wpłynęło 83 prace w różnej formie plastycznej.

czytaj więcej »
08-05-2015
Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Sulęcinie poprzedziła msza święta w intencji strażaków, celebrowana przez Księdza Proboszcza Piotra Mazurka. Dalsza część odbyła się na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości awansowano na stopień ogniomistrza Łukasza Demko i Krzysztofa Sochackiego.

czytaj więcej »
08-05-2015
70 rocznica zwycięstwa

70 rocznica zwycięstwa

Na podstawie nowej ustawy podpisanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, w tym roku po raz pierwszy w dniu 8 maja obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięstwa. Zniesione zostało dotychczasowe Święto Zwycięstwa i Wolności obchodzone w dniu 9 maja.

czytaj więcej »
07-05-2015
Licealistki w finale

Licealistki w finale

Martyna Dopierała oraz Weronika Gęślowska, uczennice klasy IB I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, zakwalifikowały się do finału w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Poszukiwanie Talentów". Organizatorem jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne.

czytaj więcej »
07-05-2015
Młodzi głosują

Młodzi głosują

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie włączyli się do programu Centrum Edukacji Obywatelskiej i realizują projekt edukacyjny "Młodzi głosują - wybory prezydenckie 2015". Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta