Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Aktualności

28-08-2014
Starosta został oblany wodą

Starosta został oblany wodą

Akcja ALS Ice Bucket Challenge to nowe wyzwanie, które polega na oblaniu się lodowatą wodą, a następnie nominowaniu kolejnej osoby. Jeśli dana osoba nie wykona zadania, musi wpłacić pieniądze na organizację charytatywną, zajmującą się chorymi na stwardnienie zanikowe boczne.

czytaj więcej »
27-08-2014
Najnowszy przewodnik interesanta

Najnowszy przewodnik interesanta

Na tej stronie można się zapoznać z najnowszym przewodnikiem interesanta. „W trosce o jakość usług, wygodę i oszczędność czasu naszych interesantów, przeprowadziliśmy w starostwie nieomal rewolucyjne zmiany. Najbardziej widoczna jest zmiana siedziby i przeprowadzka urzędników do nowych pomieszczeń, co w zdecydowany sposób wpłynie na jeszcze lepszą obsługę mieszkańców powiatu". Dariusz Ejchart Starosta Sulęciński

czytaj więcej »
24-08-2014
Święto Plonów Sulęcin 2014

Święto Plonów Sulęcin 2014

W dniu dzisiejszym po raz kolejny sulęcińskie dożynki przebiegły pod hasłem II Polsko-Niemieckiego Święta Plonów. Imprezę poprzedziła msza święta na Placu Kościelnym celebrowana przez księdza proboszcza parafii Sulęcin Piotra Mazurka. Po mszy korowód dożynkowy przemaszerował ulicami miasta na teren obiektów sportowych przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury.

czytaj więcej »
09-08-2014
Rudniczanki śpiewają pół wieku

Rudniczanki śpiewają pół wieku

W  styczniu 1964 roku na jednym ze spotkań Koła Gospodyń Wiejskich w Rudnicy, któremu przewodniczyła Zofia Kajdan padła propozycja, aby przy klubie „Rolnika" założyć wiejski zespół artystyczny. Inicjatywę podjęli Janina Chorkawa, Bogumił Koźlarek oraz Józef Szułcik.

czytaj więcej »
09-08-2014
Święto Ryby - Przyborów 2014

Święto Ryby - Przyborów 2014

Międzynarodowe spotkania w chyży rybackiej w Przyborowie w gminie Słońsk stało się już tradycją. W uroczystości uczestniczyła delegacja mieszkańców partnerskiego miasta Müllrose /Niemcy/ wraz z Burmistrzem Ingamar Friebel, którą przywitał Wójt Gminy Słońsk Janusz Krzyśków.

czytaj więcej »
04-08-2014
I Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

I Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

W dniu dzisiejszym wielu młodych ludzi zrezygnowało z jeziora , komputera i innych letnich przyjemności. A wszystko za sprawą I Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży, który odbył się na boisku szkolnym w Wędrzynie. Do turnieju zapisało się i wzięło udział trzynaście „dzikich drużyn" z powiatu.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta