Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Aktualności

07-09-2014
I Regaty o Puchar Starosty Sulęcińskiego

I Regaty o Puchar Starosty Sulęcińskiego

W sobotę na Jeziorze Lubiąż w Lubniewicach rozegrane zostały regaty w klasie omega o Puchar Starosty Sulęcińskiego z okazji 15-lecia Powiatu Sulęcińskiego. Do konkurencji przystąpiło dziesięć zespołów z Międzyrzecza, Myśliborza, Barlinka i Lubniewic. Przystanią regat był miejscowy Ośrodek Wypoczynkowy „Stilon".

czytaj więcej »
03-09-2014
Nowa inwestycja w Krzeszycach

Nowa inwestycja w Krzeszycach

W dniu dzisiejszym w Krzeszycach przy drodze krajowej nr 22 otworzyła swoją działalność Stacja Paliw „REDUX". Budowa trwała dwa lata i jest jedną z największych inwestycji w gminie. W krzeszyckim oddziale firmy, której właścicielem jest BIO Didi Oil & Gas Trade Group Sp. z.o.o w Warszawie zatrudnionych jest dwudziestu czterech pracowników z Krzeszyc.

czytaj więcej »
01-09-2014
Inauguracja nowego roku szkolnego

Inauguracja nowego roku szkolnego

Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart wręczył Agnieszce Sobieraj, Karinie Rogowskiej i Barbarze Zaręba akty nadania na stopień nauczyciela mianowanego. W dziedzinie sportu stypendia Starosty Sulęcińskiego otrzymały uczennice Anita Fulara i Dominika Małecka.

czytaj więcej »
01-09-2014
Stypendia z nowym rokiem szkolnym

Stypendia z nowym rokiem szkolnym

Szesnastu najlepszym uczniom I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart ufundował stypendia naukowe, sportowe i kulturalne. Inauguracji roku szkolnego dokonał Dyrektor Liceum Jarosław Ugrynowicz.

czytaj więcej »
01-09-2014
Nowy rok szkolny w SOSW

Nowy rok szkolny w SOSW

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie od dzisiaj rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Rodziców, uczniów i gości zaproszonych w imieniu grona pedagogicznego przywitała Dyrektor Ośrodka Danuta Malinowska.

czytaj więcej »
30-08-2014
IV Powiatowe Święto Ziemniaka

IV Powiatowe Święto Ziemniaka

W dniu dzisiejszym na placu rekreacyjno-sportowym w Wielowsi odbyło się IV Powiatowe Święto Pieczonego Ziemniaka. Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie Przyjaciół Wielowsi „Nasza Wieś", Sołectwo Wielowieś oraz Sołtys Wielowsi Sylwester Gryz. Święto zainaugurował mecz trampkarzy z Trzemeszna i Wielowsi, który zakończył się wynikiem 4:3 dla trampkarzy z Wielowsi.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta