Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

12-02-2019
Otwarte Strefy Aktywności

Otwarte Strefy Aktywności

Informujemy, że 11 lutego 2019 r. został uruchomiony nabór wniosków do Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019. Dokumenty można składać do 1 marca br. Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://msit.gov.pl/pl/aktualnosci/8013,Otwarte-Strefy-Aktywnosci-edycja-2019.html

 

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim

czytaj więcej »
12-02-2019
Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców

Spotkania informacyjne dla...

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, działająca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, zaprasza na spotkania informacyjne pt. „Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na targi, misje gospodarcze i promocję produktów za granicą", które odbędą się 14 lutego 2019 r. w godzinach 10:00 - 13:00 w Zielonej Górze i w Gorzowie Wielkopolskim.

czytaj więcej »
11-02-2019
Spotkanie z Mieszkańcami Drzewiec

Spotkanie z Mieszkańcami Drzewiec

Starosta Sulęciński spotkał się dziś z mieszkańcami miejscowości Drzewce (Gmina Torzym), którzy zgłosili problem dotyczący złego stanu technicznego drogi łączącej miejscowość Drzewce Stacja Kolejowa z miejscowością Koryta. W rozmowie z uczestnikami spotkania Starosta zdeklarował się, że podejmie działania mające na celu poprawę obecnego stanu drogi, jednocześnie wyjaśniając, że wszelkie działania
czytaj więcej »
11-02-2019
Rock&Beer-relacja z wydarzenia

Rock&Beer-relacja z wydarzenia

Za nami pierwszy dzień trzeciej edycji festiwalu Rock & Beer. W Klubie u Bulka zagrały dwie gubińskie formacje: DOBRE PIWO oraz jako support TSZD (trap). Piątek to również pierwszy dzień otwarcia wystawy fotografii koncertowej autorstwa Maćka Gajdy. W sobotę wystawa przenosi się „na piętro", głównie do Sali Wystawowej SOK, gdzie kontynuowana będzie również PIWNA REWOLUCJA, czyli prawdziwy raj dla miłośników złotego trunku.
czytaj więcej »
07-02-2019
Uwaga Mieszkańcy!

Uwaga Mieszkańcy!

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sulęcinie z dnia 07.02.2019 roku w sprawie braku przydatności wody do spożycia z wodociągu publicznego w Miechowie (gm. Sulęcin) zaopatrujacego miejscowości: Miechów.
czytaj więcej »
07-02-2019
Sukcesy Sulęcińskich Badmintonistów

Sukcesy Sulęcińskich Badmintonistów

W ubiegłą sobotę (02.02.2019 r.) w Nowogrodzie Bobrzanskim odbyla sie III runda Lubuskiej Ligi Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Udzial w niej wzięli także zawodnicy z Sulęcińskiego Stowarzyszenia Badmintona uzsykujac satysfakcjonujace wyniki.
czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta