Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

28-09-2014
Dzień Seniora w Słońsku

Dzień Seniora w Słońsku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, 26 września w sali wiejskiej w Słońsku odbyło się spotkanie około siedemdziesięciu seniorów i  inwalidów Koła Emerytów i  Rencistów w Słońsku. Uroczystość otworzył Prezes Koła Zygmunt Kaczmarek. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Słońsku oraz zespół śpiewaczy „Wrzos" z Kostrzyna nad Odrą.

czytaj więcej »
27-09-2014
V Rajd Nordic Walking 2014

V Rajd Nordic Walking 2014

W dniu dzisiejszym w Sulęcinie odbył się V Polsko-Niemiecki Rajd Nordic Walking. Pomysłodawcą rajdu jest Danuta Malinowska Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Sulęcinie. Na podstawie rozdanych numerów startowych, w imprezie wzięło udział ponad sześćset osób.

czytaj więcej »
26-09-2014
Z wolnością nam do twarzy

Z wolnością nam do twarzy

Szanowne Lubuszanki, Szanowni Lubuszanie, z wielką przyjemnością zapraszam do udziału w VI Lubuskim Kongresie Kobiet. Tegoroczne spotkanie nawiązywać będzie do obchodów 25-lecia Wolnej Polski. Wiele Polek w okresie transformacji politycznej i  społeczno-gospodarczej, odegrało ważną rolę i sięgnęło po sukcesy w różnych dziedzinach życia, realizując przy tym odważnie swoje marzenia.

czytaj więcej »
25-09-2014
I Lubuski Sejmik Młodzieżowy

I Lubuski Sejmik Młodzieżowy

„25 lat wolności: Jednostka nie zerem lecz siłą - wystarczy tylko chcieć" pod takim hasłem 22 września w Urzędzie Marszałkowskim obradował I Lubuski Sejmik Młodzieżowy. Spotkanie, pod honorowym patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego było jednym z elementów obchodów 25-lecia polskiej wolności.

czytaj więcej »
25-09-2014
Konsultacje dla organizacji pozarządowych

Konsultacje dla organizacji...

Ogłoszenie o konsultacji projektu Rocznego Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami,o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na 2015 rok.

czytaj więcej »
21-09-2014
Jesień w Gliśnie

Jesień w Gliśnie

Organizatorem „Jesieni w Gliśnie" był Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubniewicach. Atrakcją dnia był turniej wsi pod hasłem „Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość wsi lubuskiej", w którym wzięło udział siedem sołectw z województwa lubuskiego. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Białków, Dąbrówka Mała, Górecko, Kiełpin, Sanice, Studzionka i Świniary.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta