Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

10-10-2014
Ponownie będą bili rekord

Ponownie będą bili rekord

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie, jest organizatorem Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Bijemy rekord w jak największej liczbie osób wykonujących jednocześnie resuscytację krążeniowo-oddechową".

czytaj więcej »
09-10-2014
Powiatowy Dzień Seniora

Powiatowy Dzień Seniora

Z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart byli organizatorami Powiatowego Dnia Seniora. Na uroczystość zostało zaproszonych stu dwudziestu seniorów z terenu powiatu sulęcińskiego. Obchody odbyły się w restauracji Hotelu Hetman w Sulęcinie.

czytaj więcej »
09-10-2014
Powiat realizuje przebudowę dróg

Powiat realizuje przebudowę dróg

Powiat Sulęciński realizuje Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Na odcinku drogi powiatowej nr 1283 F II Marianki - Malta - Dzierżązna o długości 1950 metrów wzmocniono nawierzchnię za kwotę 579  348,45 złotych.

czytaj więcej »
07-10-2014
Powiatowe Biegi Przełajowe

Powiatowe Biegi Przełajowe

W dniu dzisiejszym na stadionie miejskim w Sulęcinie odbyły się Powiatowe Biegi Przełajowe, w których wzięły udział dzieci i młodzież szkół, podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z miejscowości Słońsk, Krzeszyce, Kołczyn, Trzemeszno, Lubniewice, Wędrzyn, Torzym, Gorzów Wlkp., Sulęcin oraz z placówek specjalnych z Gorzowa Wlkp., Strzelec Krajeńskich i Sulęcina.

czytaj więcej »
05-10-2014
XVI Memoriał im. Stanisława Ożoga.

XVI Memoriał im. Stanisława Ożoga.

Po raz szesnasty odbył się Memoriał im. Stanisława Ożoga sulęcińskiego olimpijczyka z Rzymu z 1960 roku. Memoriał otworzyła żona olimpijczyka Krystyna Ożóg. Uczestnicy mieli do pokonanie dystans dwóch kilometrów dla kobiet i czterech kilometrów dla mężczyzn.

czytaj więcej »
04-10-2014
XX-lecie praw miejskich Lubniewic

XX-lecie praw miejskich Lubniewic

Po raz pierwszy prawa miejskie Lubniewice otrzymały w 1808 roku. Radość trwała zaledwie 137 lat. W 1945 roku z niewiadomych przyczyn zostały zdegradowane do rangi wsi, co znacznie zahamowało ich rozwój. W 1994 roku gmina Lubniewice wygrała konkurs na najbardziej ekologiczną gminę w Polsce. 30 grudnia 1994 roku staraniem samorządu i mieszkańców, Lubniewice odzyskały prawa miejskie.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

 

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta