Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

20-10-2014
Piekarnia Kultury

Piekarnia Kultury

„Warszawa ma swój Pałac Kultury i Nauki, Poznań Barak Kultury, a Sulęcin Piekarnię Kultury", napisali w swojej ulotce inicjatorzy powstania alternatywnego miejsca spotkań w Sulęcinie przy ulicy Emilii Plater4. Z historycznego punktu widzenia przed laty w tym budynku mieściła się piekarnia.

czytaj więcej »
18-10-2014
Lubuska Olimpiada Młodzieży

Lubuska Olimpiada Młodzieży

Na stadionie miejskim w Sulęcinie odbył się Finał Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w indywidualnych biegach przełajowych. W finale stanęli najlepsi z najlepszych, którzy w eliminacjach powiatowych osiągnęli najwyższe wyniki.

czytaj więcej »
17-10-2014
Warsztaty NGO

Warsztaty NGO

Non Governmental Organisations. Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w warsztatach dotyczących powołania Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP). Warsztaty mają na celu m.in. zapoznanie uczestników z kompetencjami Rady oraz wypracowanie dokumentów regulujących organizację i tryb pracy Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz tryb powoływania członków PRDPP.

czytaj więcej »
16-10-2014
Podziel się życiem...

Podziel się życiem...

...pod takim hasłem, odbyła się akcja bicia rekordu w największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. Akcję zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej »
15-10-2014
Honorowi krwiodawcy

Honorowi krwiodawcy

Lubuski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Zielonej Górze   w dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny, którym jest bezinteresowne oddanie krwi, przyznał odznaki i legitymacje „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi".

czytaj więcej »
15-10-2014
Postomskie młyny

Postomskie młyny

W 2010 r. w ramach Programu dla Odry 2006 Nadleśnictwo Lubniewice wykonało na rzece Postomii, w pobliżu miejscowości Krzeszyce, budowle piętrzące dla odtworzenia dwóch zbiorników małej retencji /w miejscu gdzie znajdowały się przedwojenne młyny/, o łącznej objętości 24160 m³. Takie działania spowodowały ponowne wypełnienie stawów i kanałów młyńskich wodą, tworząc przy rzece malowniczy teren.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta