Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Aktualności

02-02-2014
Studniówka abiturientów I LO - część II

Studniówka abiturientów I LO - część II

W minioną sobotę 1 lutego 2014 roku uczniowie klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie bawili się na swojej studniówce na sali balowej w kompleksie restauracyjno - konferencyjnym Ośrodka „Kormoran" w Sulęcinie. W tej części prezentujemy zdjęcia klasowe oraz fragment studniówkowej zabawy.

czytaj więcej »
31-01-2014
Podsumowanie minionego roku

Podsumowanie minionego roku

Podczas noworocznego spotkania, które odbyło się w sali konferencyjnej hotelu Woiński w Lubniewicach na uroczystość podsumowania działalności i pracy starostwa powiatowego w roku 2013,  przybyli między innymi przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji pozarządowych oraz partnerzy z Niemiec.

czytaj więcej »
27-01-2014
Z wizytą u seniorów

Z wizytą u seniorów

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w  kalendarzu. W tych dniach wnuczęta składają swoim ukochanym Dziadkom życzenia oraz obdarzają ich prezentami. We wtorkowe, śnieżne przedpołudnie 21 stycznia grupa uczniów SOSW w Sulęcinie odwiedziła z okazji Święta Babci i Dziadka, mieszkańców Turskiego Domu Pomocy Społecznej „Dar serca".

czytaj więcej »
26-01-2014
Finał XV Halowego Turnieju...

Finał XV Halowego Turnieju...

...Piłki Nożnej o Puchar Starosty Sulęcińskiego zakończył się w hali sportowej I Liceum zwycięstwem piłkarzy Klubu Sportowego „Juwenia" z Boczowa. W turnieju startowało 13 drużyn  z powiatu sulęcińskiego. W niedzielne przed i popołudnie został rozegrany finał turnieju w którym kolejne miejsca zajęły:

czytaj więcej »
25-01-2014
Za sto dni matura...część oficjalna

Za sto dni matura...część oficjalna

Zaledwie sto dni dzieli do egzaminu dojrzałości uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. W dniu dzisiejszym odbyła się tradycyjna studniówka z udziałem zaproszonych gości, rodziców, znajomych i rodzeństwa.

czytaj więcej »
25-01-2014
Za sto dni matura...polonez

Za sto dni matura...polonez

Polonezem rozpoczęła się druga część studniówki uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Skąd wywodzi się w Polsce tradycja studniówki nie wiadomo. Przypuszcza się, że być może powstała po 1812 roku, ponieważ wtedy po raz pierwszy w Prusach ustanowiono egzaminy dojrzałości.

czytaj więcej »
OGŁOSZENIA

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

 

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.
SPRAWY SPOŁECZNE

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.

PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

 

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta