yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

15 LAT W DOBRYM KLIMACIE!!! 2 dni emocji

24-06-2014

15 LAT W DOBRYM KLIMACIE!!! 2 dni emocji

Powiat Sulęciński hucznie obchodził swoje 15 urodziny!!! Emocje mieszkańców przez 2 dni rozgrzewała skoda citigo - nagroda w loterii jubileuszowej. Zagrały gwiazdy: WILKI oraz BOYS.

Legenda polskiej kryminalistyki - detektyw Krzysztof Rutkowski opowiadał o tajnikach swojej pracy. Przez cały weekend Sulęcin był sercem kulturalnym regionu - organizatorzy zapewnili atrakcje sportowe, spotkania muzyczne i niespodzianki dla najmłodszych.

Obchody zorganizował Powiat Sulęciński wspólnie ze Stowarzyszeniem WIARUS. Emocje sięgnęły zenitu w niedzielny wieczór podczas losowania samochodu.  Już po 20.30 wszystko było jasne, kluczyki z rąk organizatorów imprezy - starosty Dariusza Ejcharta i prezesa stowarzyszenia WIARUS Grzegorza Lewickiego odebrała mieszkanka Sulęcina Iwona Kochańska. To nie jedyna nagroda jaką można było wygrać w trakcie obchodów. Wędkarze zmagali się o najlepszy połów, trwały także rywalizacje kulinarne i sportowe stowarzyszeń, turniej strzelecki oraz konkurencje siłaczy.

nikt nie wychodził głodny...

W sobotę za darmo można było skosztować bigosu powiatowego, natomiast w niedzielę zupy rybnej przygotowanej przez Lokalną Grupę Rybacką Wodny Świat. Można było też zrobić fotkę z maskotką powiatu, sympatycznym Wróblem Klimkiem, który z okazji 15-lecia pokazał się po raz pierwszy. Dzieci świetnie bawiły się razem z Kosmokwakami, Rico & Ruphertem oraz na tzw. dmuchańcach. Dorosłym zaproponowano różne klimaty muzyczne - od występów młodych lokalnych artystów i popisów chóralnych poprzez klimaty taneczne (Saragozza Show, dancing Marcin Krawiec), rockowe (No Name, Jam Band), po występy gwiazd- w sobotę zespół BOYS, a w niedzielę - WILKI.  Widowisko pod nazwą pokaz ognia przygotowała grupa Bombastic & Four Fires. Można było podziwiać także pokaz ogni sztucznych. I młodych i dorosłych zainteresowało spotkanie z Krzysztofem Rutkowskim, który zdradził, że zamierza osiedlić się w Powiecie Sulęcińskim. Na terenie imprezy przez cały czas można było obejrzeć, a nawet wypróbować sprzęt 17. Brygady. Świętującym tłumnie mieszkańcom przez 2 dni towarzyszyła piosenka napisana specjalnie na tę okazję przez Maćka Bardena, a wykonana przez artystów z terenu powiatu.

msza święta w intencji powiatu

Mieszkańcy powiatu razem ze starostą Dariuszem Ejchartem i wicestarostą Tadeuszem Dąbrosiem modlili się w intencji minionego 15-lecia. W kościele pw. św. Mikołaja mszę świętą dziękczynną celebrował ks. dziekan Piotr Mazurek.

Patronaty medialne nad imprezą przyjęły media regionalne i lokalne. Mieszkańcy pięciu gmin świętowali razem. Sympatyczni i otwarci chętnie witali gości spoza powiatu. Okrągłe urodziny za 5 lat, a kolejne Święto Powiatu już za rok!Zapisz

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.