Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

15 LAT W DOBRYM KLIMACIE!!! 2 dni emocji

24-06-2014

15 LAT W DOBRYM KLIMACIE!!! 2 dni emocji

Powiat Sulęciński hucznie obchodził swoje 15 urodziny!!! Emocje mieszkańców przez 2 dni rozgrzewała skoda citigo - nagroda w loterii jubileuszowej. Zagrały gwiazdy: WILKI oraz BOYS.

Legenda polskiej kryminalistyki - detektyw Krzysztof Rutkowski opowiadał o tajnikach swojej pracy. Przez cały weekend Sulęcin był sercem kulturalnym regionu - organizatorzy zapewnili atrakcje sportowe, spotkania muzyczne i niespodzianki dla najmłodszych.

   

Obchody zorganizował Powiat Sulęciński wspólnie ze Stowarzyszeniem WIARUS. Emocje sięgnęły zenitu w niedzielny wieczór podczas losowania samochodu.  Już po 20.30 wszystko było jasne, kluczyki z rąk organizatorów imprezy - starosty Dariusza Ejcharta i prezesa stowarzyszenia WIARUS Grzegorza Lewickiego odebrała mieszkanka Sulęcina Iwona Kochańska. To nie jedyna nagroda jaką można było wygrać w trakcie obchodów. Wędkarze zmagali się o najlepszy połów, trwały także rywalizacje kulinarne i sportowe stowarzyszeń, turniej strzelecki oraz konkurencje siłaczy.

nikt nie wychodził głodny...

W sobotę za darmo można było skosztować bigosu powiatowego, natomiast w niedzielę zupy rybnej przygotowanej przez Lokalną Grupę Rybacką Wodny Świat. Można było też zrobić fotkę z maskotką powiatu, sympatycznym Wróblem Klimkiem, który z okazji 15-lecia pokazał się po raz pierwszy. Dzieci świetnie bawiły się razem z Kosmokwakami, Rico & Ruphertem oraz na tzw. dmuchańcach. Dorosłym zaproponowano różne klimaty muzyczne - od występów młodych lokalnych artystów i popisów chóralnych poprzez klimaty taneczne (Saragozza Show, dancing Marcin Krawiec), rockowe (No Name, Jam Band), po występy gwiazd- w sobotę zespół BOYS, a w niedzielę - WILKI.  Widowisko pod nazwą pokaz ognia przygotowała grupa Bombastic & Four Fires. Można było podziwiać także pokaz ogni sztucznych. I młodych i dorosłych zainteresowało spotkanie z Krzysztofem Rutkowskim, który zdradził, że zamierza osiedlić się w Powiecie Sulęcińskim. Na terenie imprezy przez cały czas można było obejrzeć, a nawet wypróbować sprzęt 17. Brygady. Świętującym tłumnie mieszkańcom przez 2 dni towarzyszyła piosenka napisana specjalnie na tę okazję przez Maćka Bardena, a wykonana przez artystów z terenu powiatu.

msza święta w intencji powiatu

Mieszkańcy powiatu razem ze starostą Dariuszem Ejchartem i wicestarostą Tadeuszem Dąbrosiem modlili się w intencji minionego 15-lecia. W kościele pw. św. Mikołaja mszę świętą dziękczynną celebrował ks. dziekan Piotr Mazurek.

Patronaty medialne nad imprezą przyjęły media regionalne i lokalne. Mieszkańcy pięciu gmin świętowali razem. Sympatyczni i otwarci chętnie witali gości spoza powiatu. Okrągłe urodziny za 5 lat, a kolejne Święto Powiatu już za rok!Zapisz

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta