Powiat Sulecinski

<     >

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.
Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Zielona szkoła w Czarnocinie

06-06-2014

Zielona szkoła w Czarnocinie

W dniach 02.-04.06.2014 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie, uczestniczyli w aktywnych formach zajęć, w ramach „Zielonej Szkoły" w Szkole Aktywnego Wypoczynku „Frajda" w Czarnocinie, nad Zalewem Szczecińskim. Był to czas intensywnego wysiłku połączonego ze wspaniałą zabawą.

Uczestnicy wycieczki poznawali Rezerwat Konika Polskiego, podziwiając z wieży widokowej ptactwo, roślinność i różnorodne zwierzęta. Była to niezapomniana lekcja przyrody. Niesamowite wrażenie na nas zrobiła jazda konna i przejażdżka bryczką, po malowniczych okolicach Zalewu Szczecińskiego. Dreszczyk emocji przeżyliśmy na ściance wspinaczkowej. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił i przełamania lęku. Obiekt, w którym mieszkaliśmy usytuowany jest 200m od plaży, gdzie ogromna mielizna, ciągnąca się wzdłuż brzegu, umożliwia bezpieczne zajęcia w wodzie. Dzięki temu wszyscy uczniowie zdobyli umiejętność wiosłowania pod okiem instruktora, co umożliwiło wypłynięcie kajakiem z opiekunami, na szerokie wody zalewu. Sprzyjająca aura pozwoliła na zabawy w wodzie pod okiem ratownika wodnego. Wieczorne spotkania przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek, były wstępem do dalszej zabawy.  Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności wokalne podczas karaoke i taneczne, w czasie dyskoteki. Będąc nad zalewem, postanowiliśmy odwiedzić nasze wspaniałe, polskie morze. Zorganizowanie wycieczki do Międzyzdrojów było doskonałą niespodzianką na koniec naszych wojaży. Największą atrakcją dla dzieci było plażowanie, morska kąpiel i spacery na molo. Wszystkie atrakcje możliwe były dzięki, przede wszystkim, prężnie działającej Radzie Rodziców, z przewodniczącą Panią Martą Szachniewicz na czele. Podziękowania należą się również, głównemu sponsorowi Pani Danucie Malinowskiej, Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie oraz Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Sponsorami wyjazdu dla dzieci byli: Pan Radosław Kotuła - Zakład Instalacji Sanitarnych w Lubniewicach, Tomasz Jaskuła - Burmistrz Lubniewic, Katarzyna Kochańska - Kosmetolog, Agnieszka i Piotr Zawadzcy - AGNES, Iwona Rosolska - Zakład Optyczny w Sulęcinie, Kamil Mieleszko - Ośrodek Kormoran w Sulęcinie, Ryszarda i Mirosław Płonka, Wiceprezes Zarządu Radosław Kononowicz - Leks Sp. z o. o. Sulęcin. Wsparcia naszym wychowankom udzieliła Gmina Krzeszyce oraz OPS Sulęcin.

Ewa Rewers

W galerii zdjęcia z pobytu w zielonej szkole /bez komentarzy/

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

 

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta