Zielona szkoła w Czarnocinie

06-06-2014

Zielona szkoła w Czarnocinie

W dniach 02.-04.06.2014 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie, uczestniczyli w aktywnych formach zajęć, w ramach „Zielonej Szkoły" w Szkole Aktywnego Wypoczynku „Frajda" w Czarnocinie, nad Zalewem Szczecińskim. Był to czas intensywnego wysiłku połączonego ze wspaniałą zabawą.

Uczestnicy wycieczki poznawali Rezerwat Konika Polskiego, podziwiając z wieży widokowej ptactwo, roślinność i różnorodne zwierzęta. Była to niezapomniana lekcja przyrody. Niesamowite wrażenie na nas zrobiła jazda konna i przejażdżka bryczką, po malowniczych okolicach Zalewu Szczecińskiego. Dreszczyk emocji przeżyliśmy na ściance wspinaczkowej. Każdy miał możliwość sprawdzenia swoich sił i przełamania lęku. Obiekt, w którym mieszkaliśmy usytuowany jest 200m od plaży, gdzie ogromna mielizna, ciągnąca się wzdłuż brzegu, umożliwia bezpieczne zajęcia w wodzie. Dzięki temu wszyscy uczniowie zdobyli umiejętność wiosłowania pod okiem instruktora, co umożliwiło wypłynięcie kajakiem z opiekunami, na szerokie wody zalewu. Sprzyjająca aura pozwoliła na zabawy w wodzie pod okiem ratownika wodnego. Wieczorne spotkania przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek, były wstępem do dalszej zabawy.  Mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności wokalne podczas karaoke i taneczne, w czasie dyskoteki. Będąc nad zalewem, postanowiliśmy odwiedzić nasze wspaniałe, polskie morze. Zorganizowanie wycieczki do Międzyzdrojów było doskonałą niespodzianką na koniec naszych wojaży. Największą atrakcją dla dzieci było plażowanie, morska kąpiel i spacery na molo. Wszystkie atrakcje możliwe były dzięki, przede wszystkim, prężnie działającej Radzie Rodziców, z przewodniczącą Panią Martą Szachniewicz na czele. Podziękowania należą się również, głównemu sponsorowi Pani Danucie Malinowskiej, Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie oraz Prezesowi Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Sponsorami wyjazdu dla dzieci byli: Pan Radosław Kotuła - Zakład Instalacji Sanitarnych w Lubniewicach, Tomasz Jaskuła - Burmistrz Lubniewic, Katarzyna Kochańska - Kosmetolog, Agnieszka i Piotr Zawadzcy - AGNES, Iwona Rosolska - Zakład Optyczny w Sulęcinie, Kamil Mieleszko - Ośrodek Kormoran w Sulęcinie, Ryszarda i Mirosław Płonka, Wiceprezes Zarządu Radosław Kononowicz - Leks Sp. z o. o. Sulęcin. Wsparcia naszym wychowankom udzieliła Gmina Krzeszyce oraz OPS Sulęcin.

Ewa Rewers

W galerii zdjęcia z pobytu w zielonej szkole /bez komentarzy/

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.