Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Rekolekcje w ZSLiZ

24-03-2014

Rekolekcje w ZSLiZ

W dniach od 10 do 11 marca 2014 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się Wielkopostne Rekolekcje pod hasłem: Sens życia zmartwychwstania, które przeprowadzili klerycy z zakonu Jezuitów z Gdyni - kl. Kuba i kl. Rafał.

Rekolekcje to zawsze czas kiedy człowiek  ma większą możliwość  zatrzymania się nad swoim życiem i zajrzenia w głąb siebie. Sposób przeprowadzenia rekolekcji przez braci Jezuitów dał taką szansę każdemu kto w rekolekcjach uczestniczył, potrzebna była jedynie otwartość i gotowość do współpracy z zakonnikami. Ci przygotowali wiele różnych zabaw i ćwiczeń pomagających w otwarciu się na słuchanie Boga. Do nich należała, przyjęta przez uczniów z entuzjazmem, zabawa w głuchy telefon. Pan Bóg mówi do każdego z nas, ale często jesteśmy zagłuszani przez grzech i informacje dochodzą do nas zniekształcone - mówił kl. Rafał, tłumacząc zasadność tego ćwiczenia. Z rekolekcji skorzystało bardzo wielu uczniów. - Treści jakie ze sobą niosły pozwoliły mi na przemyślenie różnych spraw w moim życiu - powiedziała jedna z uczennic Anita Fulara. Podsumowaniem rekolekcji była wspólnotowa modlitwa. Aby podkreślić jak ważne jest bycie we wspólnocie z inicjatywy dyrektora ZSLiZ, pani Grażyny Sobieraj, zorganizowane zostało spotkanie integracyjne uczniów i wychowawców klas. Wspólne grillowanie, sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu w  przeciąganiu liny dały dużo frajdy, zapewniły zdrową dawkę humoru i sprawiły, że mile wspólnie spędzono czas.

Ks. Krzysztof Kolanowski

 

W galerii zdjęcia z przeprowadzonych rekolekcji /bez komentarzy/

 

Galeria

OGŁOSZENIA

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.

 

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta