Rekolekcje w ZSLiZ

24-03-2014

Rekolekcje w ZSLiZ

W dniach od 10 do 11 marca 2014 r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie odbyły się Wielkopostne Rekolekcje pod hasłem: Sens życia zmartwychwstania, które przeprowadzili klerycy z zakonu Jezuitów z Gdyni - kl. Kuba i kl. Rafał.

Rekolekcje to zawsze czas kiedy człowiek  ma większą możliwość  zatrzymania się nad swoim życiem i zajrzenia w głąb siebie. Sposób przeprowadzenia rekolekcji przez braci Jezuitów dał taką szansę każdemu kto w rekolekcjach uczestniczył, potrzebna była jedynie otwartość i gotowość do współpracy z zakonnikami. Ci przygotowali wiele różnych zabaw i ćwiczeń pomagających w otwarciu się na słuchanie Boga. Do nich należała, przyjęta przez uczniów z entuzjazmem, zabawa w głuchy telefon. Pan Bóg mówi do każdego z nas, ale często jesteśmy zagłuszani przez grzech i informacje dochodzą do nas zniekształcone - mówił kl. Rafał, tłumacząc zasadność tego ćwiczenia. Z rekolekcji skorzystało bardzo wielu uczniów. - Treści jakie ze sobą niosły pozwoliły mi na przemyślenie różnych spraw w moim życiu - powiedziała jedna z uczennic Anita Fulara. Podsumowaniem rekolekcji była wspólnotowa modlitwa. Aby podkreślić jak ważne jest bycie we wspólnocie z inicjatywy dyrektora ZSLiZ, pani Grażyny Sobieraj, zorganizowane zostało spotkanie integracyjne uczniów i wychowawców klas. Wspólne grillowanie, sportowa rywalizacja na świeżym powietrzu w  przeciąganiu liny dały dużo frajdy, zapewniły zdrową dawkę humoru i sprawiły, że mile wspólnie spędzono czas.

Ks. Krzysztof Kolanowski

W galerii zdjęcia z przeprowadzonych rekolekcji /bez komentarzy/

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.