A może służba w niemieckiej policji?

11-03-2014

A może służba w niemieckiej policji?

Nie ma się czemu dziwić! Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie sami się przekonali, że ich przyszłość nie musi być związana z lokalnym, a nawet krajowym rynkiem pracy. Uczestnicząc w dniu 4 marca   w wycieczce do Oranienburga, gościli w Wyższej Policyjnej Szkole Zawodowej w Oranienburgu.

Przywitał ich prezydent WSP  Reiner Grieger, który już podczas powitania wspomniał, że pewnie wielu z uczniów nie wie, że jako obywatele państwa polskiego, a jednocześnie członkowie Unii Europejskiej, mogą być zatrudnieni w policji niemieckiej. Ta rekrutuje funkcjonariuszy poza terenem Niemiec, ponieważ ma braki kadrowe wynikające z demografii. Jest to bardzo atrakcyjna oferta pracy, gdyż podczas pobytu w szkole policyjnej, szkoląca się osoba otrzymuje wynagrodzenie, a po ukończeniu takiej szkoły ma gwarancję dożywotniego zatrudnienia w policji niemieckiej. Uczniowie byli pod wielkim wrażeniem możliwości kształcenia, jakie gwarantuje szkoła niemiecka. Uczestniczyli oni w zajęciach na strzelnicy, dowiedzieli się o zasadach i trybie rekrutacji, zobaczyli pokaz przeszukiwania autobusu, mieli możliwość zapoznania się z umundurowaniem szturmowym policji oraz zapoznali się    z pojazdami takimi jak więźniarka, karetka, pojazd centrum dowodzenia czy pojazd patrolowy. Prezydent szkoły zaprosił opiekunów Agnieszkę Sobieraj, Piotra Tumiłowicza i Radosława Wójtowicza, na rozmowę, podczas której wyraził swoje zainteresowanie poszerzeniem współpracy z Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie. Wiedząc, że inicjatywa ta jest wielką szansą dla przyszłości absolwentów naszej szkoły, my również jesteśmy chętni do współpracy.

Radosław Wójtowicz

Katarzyna Błońska

Poniżej zdjęcia z pobytu w Niemczech /bez komentarzy/

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.