XII Targi Edukacyjne Absolwent 2014

11-03-2014

XII Targi Edukacyjne Absolwent 2014

W dniach 4-5 marca 2014 r. uczniowie klas programowo najwyższych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie  uczestniczyli  w Targach Edukacyjnych w Gorzowie Wlkp.

Była to wspaniała okazja, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz możliwościami dalszego kształcenia i rozwoju  na różnych uczelniach, a także w ośrodkach, szkołach, instytutach prezentujących się na targach zarówno krajowych jak i zagranicznych. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, porozmawiać z pracownikami, studentami, słuchaczami o wymarzonym zawodzie, kierunku, możliwościach, które oferuje dana placówka. Dla zwiedzających przygotowano wiele ciekawych pokazów: umiejętności zawodowych, sportowych,  pomocy przedmedycznej, mody, masażu, makijażu, interaktywnych doświadczeń, występów muzycznych itp. Targi były także okazją do zaprezentowania oferty kształcenia w naszej szkole.   Stoisko Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej było chętnie odwiedzane przez zwiedzających targi gimnazjalistów. Nauczyciel- doradca zawodowy Krzysztof Jacniacki oraz uczniowie zachęcali do kontynuowania nauki w naszej szkole, przedstawiając szczegóły  oferty edukacyjnej.  Dużo pytań ze strony gimnazjalistów dotyczyło kierunków technicznych realizowanych na nowych warsztatach szkolnych. Nie zabrakło wszak entuzjastów kierunków mundurowych, które od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród wybierających szkołę gimnazjalistów. Wierzymy, że udział w targach pomoże wielu absolwentom, zarówno tym młodszym, jak i tym starszym dokonać właściwego wyboru i zdobyć wykształcenie i zawód, o którym marzą.

Karina Rogowska
Krzysztof Jacniacki

Poniżej w galerii zdjęcia z targów edukacyjnych w Gorzowie Wlkp. /bez komentarzy/

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.