Baśniowy bal karnawałowy 2014

01-03-2014

Baśniowy bal karnawałowy 2014

Karnawał to czas hucznych zabaw i wspaniałej zabawy, której nie mogło oczywiście zabraknąć w naszym Ośrodku. Tuż przed Tłustym Czwartkiem rozpoczynającym czas Wielkiego Postu, 26 lutego, odbył się szkolny bal karnawałowy.

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy SOSW w Sulęcinie w pięknych przebraniach i radosnych nastrojach rozpoczęli karnawałową zabawę, której przewodziły nauczycielki: pirat - Małgorzata Gąsiorek i strażak - Urszula Kołodziej. Uczniowie, reprezentując jedną z czterech grup: Kubusia Puchatka, Shreka, Sita lub Króla Juliana, zmierzyli się w kilku zadaniach, m.in. w konkurencjach „Szalone balony", „Ciasto na wędce", „Wykonanie najciekawszego nakrycia głowy" czy „Baśniowy quiz". Zdobywając punkty dla swoich drużyn w zaciętej walce ostatecznie doprowadzili do remisu wszystkich czterech grup, który zakończył się słodkim poczęstunkiem. Tradycyjnie już wybrano Króla i Królową balu. Obrady powołanego w tym celu specjalnego jury w składzie: Marta Szachniewicz- Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Iwona Jarzyna- higienistka szkolna, trwały bardzo długo. Wybór był niezmiernie trudny, gdyż uczniowie świetnie przygotowali się do zabawy przygotowując przeróżne, kolorowe stroje i makijaże. Konieczne było przeprowadzenie sondy wśród pracowników biorących udział w balu, która okazała się bardzo pomocna w podjęciu decyzji. Ostatecznie Królową Balu została Kamila Szachniewicz, która wykazała się wielką pomysłowością przygotowując strój butelki wody Żywiec Zdrój, a Królem Balu - Łukasz Krzykliwy, który przebrał się za clowna. Biorąc pod uwagę przygotowane stroje i zabawę podczas imprezy postanowiono wyróżnić jeszcze troje uczestników balu: Dorotkę Wołyniec, Piotrusia Wiśniewskiego i Damiana Seremaka. Chcąc podziękować uczniom za wkład pracy i kreatywność podczas przygotowań do balu każdy przebrany uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę. Przy głośnej i radosnej muzyce bawiliśmy się wspólnie do ostatków sił!

Urszula Kołodziej

W galerii zdjęcia z balu /bez komentarzy/