Będą nowe warsztaty

06-02-2014

Będą nowe warsztaty

Hasło Starosty Sulęcińskiego Dariusza Ejcharta „Kształcimy fachowców, a nie bezrobotnych", po raz kolejny zaczyna się sprawdzać w realizacji kolejnej inwestycji. Już niebawem rozpocznie się przebudowa, rozbudowa i wyposażenie w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i warsztatowy budynków warsztatów gastronomii i ekonomii w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im Unii Europejskiej w Sulęcinie.

Łączna kwota zadania wyniesie 1  797  988,64 złotych, w tym dofinansowanie ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 - 1  395  783,18 złotych. Planowany do przebudowy i rozbudowy budynek przeznaczony będzie do nauki w zawodach gastronomicznych: kucharz małej gastronomii, cukiernik, technik technologii żywności, dietetyk i kelner.

Wraz z  warsztatami gastronomi ruszy przebudowa i modernizacja drugiego budynku, w którym znajdą się warsztaty ekonomiki. W planowanym do przebudowy budynku odbywać się będą zajęcia dla uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk, sprzedawca, technik administracji, technik spedytor, technik rachunkowości i technik handlowiec. Warsztaty ekonomiki przeznaczone do praktycznego nauczania zawodu w zakresie ekonomii powstaną w wyniku przebudowy starej stolarni z zachowaniem konstrukcji fundamentów. W zmodernizowanym budynku powstaną pracownie dydaktyczno-praktyczne: pracownia technologii, towaroznawstwa i systemów transportowych, pracownia rachunkowości i finansów, pracownia techniki biurowej, pracownia ekonomiki, prawa i obsługi klienta oraz pracownia symulacyjna. Łączna kwota zadania: 850  728,31 złotych, w tym dofinansowanie ze środków Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 - 673  747,28 złotych. Wymienione zawody poszukiwane są na rynku pracy. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu ich realizacja pozwoli profesjonalnie  przygotować uczniów do przyszłych zawodów. W lutym zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane. Planowane zakończenie zadań nastąpi 31 grudnia 2014r.

W galerii przedstawiamy wizualny projekt przyszłych warsztatów oraz zdjęcia obecnego stanu budynków /bez komentarzy/

logo_pasek_lrpo_20072013_800_03

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.