75 Rocznica zesłańców Sybiru

Obchody Dnia Sybiraka organizowane są od 1991 roku przez Związek Sybiraków, polską organizację zrzeszającą byłych zesłańców na Syberię. Przypadają one w rocznicę napaści Rosji sowieckiej na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939 roku. W tym dniu w całej Polsce w miejscach upamiętniających losy zesłańców składane są wiązanki kwiatów i zapalane znicze. Kliknij na baner.

XXI Festiwal DPS 2014

Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart oraz Dyrektor   Domu Pomocy Społecznej w Tursku Dariusz Obiegło zapraszają na XXI Festiwal Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego, który odbędzie się w dniu 19 września w Klubie 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Wędrzynie. Kliknij na baner.

Nie nowotworom u dzieci

Fundacja Ronalda McDonalda oraz Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart zapraszają dzieci z Powiatu Sulęcińskiego na  profilaktyczne badania USG. Kliknij na baner i zapoznaj się z dalszą treścią.

Nowa inwestycja w Krzeszycach

W dniu 3 września w Krzeszycach przy drodze krajowej nr 22 otworzyła swoją działalność Stacja Paliw „REDUX". Budowa trwała dwa lata i jest jedną z największych inwestycji w gminie. W krzeszyckim oddziale firmy, której właścicielem jest BIO Didi Oil & Gas Trade Group Sp. z.o.o w Warszawie, zatrudnionych jest dwudziestu czterech pracowników z Krzeszyc. Kliknij na baner.

Nowy rok szkolny A.D. 2014/2015

Z okazji nowego roku szkolnego 2014/2015 wszystkim uczniom życzę bardzo dobrych wyników w nauce oraz szacunku wobec swoich rówieśników i nauczycieli. Pedagogom życzę wytrwałości w codziennych obowiązkach wobec młodego pokolenia. Dariusz Ejchart Starosta Sulęciński.

Pasek Informacyjny

Podana aktualność nie istnieje

Rekompensaty za koszty transportu i pakowania - komunikat ARR

Agencja Rynku Rolnego  informuje, że koszty transportu i pakowania  przy operacjach wycofania z przeznaczeniem na cele bezpłatnej dystrybucji zarówno w przypadku działań realizowanych przez organizacje producentów (realizujących programy operacyjne) jaki i producentów indywidualnych będą rekompensowane ze środków finansowych UE.

Referat Komunikacji wyśle do ciebie SMS

MASZ DO ODEBRANIA DOWÓD REJESTRACYJNY LUB PRAWO JAZDY?

DYŻURY APTEK - 2014 r.

W dniu 28 listopada 2013 r. Rada Powiatu w Sulęcinie podjęła uchwałę Nr XXXVII/224/13/ w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu sulęcińskiego w 2014 r.

Pierwsza pomoc w przypadku ataku epilepsji (padaczki)

Epilepsja jest chorobą neurologiczną,

FORMULARZE DO POBRANIA

Dla tych z Państwa, którzy wolą tradycyjne metody kontakty z urzędem poniżej znajdują się formularze do pobrania.