Nowa powiatowa trasa rowerowa

23-10-2013

Nowa powiatowa trasa rowerowa

W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne otwarcie długo oczekiwanej ścieżki rowerowej Sulęcin - Żubrów. To jedna z największych inwestycji w ostatnim okresie, która została zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Sulęcinie. Oprócz prawie trzy kilometrowej trasy rowerowej wzdłuż drogi powiatowej,  na odcinku miasta od zakładu energetycznego do rogatek Sulęcina został położony nowy chodnik.

Inwestycja o wartości około 2 milionów PLN jest uzupełnieniem połączeń wzdłuż europejskiego dalekobieżnego szlaku rowerowego i pieszego R1 przez powiat Märkisch-Oderland w Niemczech oraz powiaty słubicki i sulęciński na terenie Polski. Wykonawcą robót było konsorcjum firm z liderem PU-B INFRAKOM z Wolsztyna i głównym realizatorem firmą GOŚKA Handel-Usługi Małgorzata Ciechocka z Sulęcina. Oficjalnego otwarcia ścieżki dokonał Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, a towarzyszyli mu przedstawiciele wykonawców, jak również Brigitte Keil, Jörg Schleiniz i Rafał Borowiak z powiatu Märkisch-Oderland oraz   Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Wiceprzewodniczący Powiatu Patryk Lewicki, Dyrektor Wspólnego Sekretariatu Technicznego Sylwia Pędzińska wraz z zastępcą Waldemarem Tomaszek ,Dyrektor Biura Regionu Pro Europa Viadrina Krzysztof Szydłak, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, AP CONSULD Andrzej Piotrowski, projektant Tomasz Marczewski, Prezes PTTK „Ziemia Sulęcińska" Sławomir Słonik oraz Sołtys Sołectwa Żubrów Krystian Bielecki.

- W dniu dzisiejszym oddajemy naszemu społeczeństwu długo oczekiwaną trasę rowerową, która połączyła Sulęcin z Żubrowem. Wykonawcy, którzy przybyli na jej otwarcie oraz przedstawiciele i współpartnerzy inwestycji ze strony niemieckiej i polskiej będą mogli osobiście zobaczyć, jak ta trasa wygląda po całkowitym zakończeniu prac. Nasi mieszkańcy od dzisiaj będą mogli poruszać się po tej drodze bezpieczniej niż dotychczas. Trasa spełnia wszystkie standardy międzynarodowe i jest w pełni dostosowana do ruchu rowerowego. Ten odcinek oddany do użytku stanowi również atrakcję turystyczną trasy R1, która będzie służyła wszystkim miłośnikom rowerów po jednej i drugiej stronie Odry - powiedział między innymi Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.