Wizytowali Kołczyn i Miechów

15-10-2013

Wizytowali Kołczyn i Miechów

W dniu dzisiejszym eksperci szwajcarscy wizytowali powiat sulęciński odwiedzając sołectwa Kołczyn i Miechów na terenie których zakończono budowę chodników w ramach realizacji Szwajcarsko-Polskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

W ramach tego projektu w powiecie sulęcińskim wśród siedmiu zadań zostało wykonanych ponad 3 kilometry chodników, około 400 metrów nawierzchni bitumicznej, oznakowania poziome i pionowe, 12 przejść dla pieszych, 556 mb barier ochronnych, 16 miejsc parkingowych i postojowych, 3 zatoki autobusowe, 3 wysepki spowalniające prędkość oraz 7 aktywnych znaków D-6. Na zakończenie wizyty delegacja szwajcarska zwiedziła część nowo wybudowanej trasy rowerowej Osiedle Żubrów - Sulęcin i uznała inwestycje za godną naśladowania. Wysoko oceniła jej realizację i dbałość o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na tej trasie. Stronę szwajcarską reprezentowali Roland Wiederkehr, Christian Tomas, Yves Staub szef policji drogowej kantonu Solothurn, Damian Meier szef policji drogowej kantonu Uri oraz koordynator projektu z ramienia strony szwajcarskiej Robert Matłacki. Stronę polską reprezentowali: Robert Skibiński z Komendy Głównej Policji, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Naczelnik Wydziału Dróg i Melioracji Kazimierz Gryz oraz tłumacz Elżbieta Styczeń.

W galerii zdjęcia z wizyty /bez komentarzy/

logo swess małe