To już 42 Paździory w LO

10-10-2013

To już 42 Paździory w LO

Tradycja Paździorów obchodzonych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Sulęcinie sięga 1971 roku. Wówczas w klasie IIIA narodził się pomysł   zorganizowania uroczystego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły. W związku z organizacją tego dnia w miesiącu październiku, chrzest nowych uczniów przyjął nazwę „Paździory".

Tradycja przetrwała do dzisiaj i z każdym rokiem miała inny scenariusz. Uczniowie starszych klas prześcigali się w pomysłach, aby nowicjuszom, popularnie zwanych „kotami", utrudnić przejście z pospolitego beana na prawowitego ucznia szkoły. Pierwsze inauguracyjne „Paździory Anno Domini 1971" odbyły się późnym popołudniem w ówczesnym Klubie „Chemika" /obecny Klub „U Bulka"/ i na zakończenie były połączone z zabawą taneczną przy muzyce szkolnego zespołu „Wendowie". Obecnie ten dzień obchodzony jest w murach szkoły. W tym roku odbył się na hali sportowej liceum, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IA, której wychowawcą jest Zbigniew Szczepański oraz uczniowie klasy IB, której wychowawcą jest Regina Kucharska. Organizatorem paździorów była klasa IIC /wychowawca Krystyna Koroza/.

W galerii fotorealcja z tegorocznych obchodów tradycyjnych "Paździorów" w liceum /bez komentarza/

Na końcu galerii jedno z archiwalnych zdjęć z inauguracyjnych paździorów w 1971 roku.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.