Ruszył projekt Sulęcińscy Zawodowcy

27-09-2013

Ruszył projekt Sulęcińscy Zawodowcy

Od października 2013r. w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rusza kolejny projekt pn. „Sulęcińscy zawodowcy", którego Beneficjentem jest Powiat Sulęciński. 13 czerwca 2013 r. w Zielonej Górze podpisana została umowa o dofinansowanie projektu „Sulęcińscy zawodowcy" Prioritet IX, Działanie 9.2.

Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. „Sulęcińscy zawodowcy" to projekt skierowany do młodzieży z ZSLiZ w Sulęcinie, których organem prowadzącym jest Powiat Sulęciński. Wsparciem zostanie objętych 80 uczniów klas zawodowych. Głównym celem projektu jest podniesienie wyników nauki i przygotowania do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe poprzez wdrożenie programu rozwojowego. We wrześniu 2013r. odbyła się rekrutacja wśród 80 uczniów
z ZSLiZ w Sulęcinie. Uczniowie na podstawie deklaracji chęci uczestnictwa w projekcie zostali objęci dodatkowym wsparciem. W ramach projektu uczniowie klas zawodowych będą rozwijać i doskonalić umiejętności i wiadomości z zakresu logistyki, obsługi ruchu turystycznego, informatyki, ekonomii oraz z zakresu eksploatacji pojazdów. Zatrudnieni zostali nauczyciele - specjaliści, którzy poprowadzą zajęcia pozalekcyjne w określonych dziedzinach. Dodatkowo uczniowie klas zawodowych na podstawie deklaracji dyspozycyjności oraz po uzyskaniu zgody rodziców/opiekunów prawnych zostaną zakwalifikowani do grupy wzmożonych praktyk u pracodawców m.in. Maszoński Logistic, Zakład Przetwórstwa Mięsnego Krzysztof Sobieraj, Hotel Chrobry oraz Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa. Uczniowie zostaną także objęci pomocą z zakresu doradztwa psychologiczno-pedagogicznego oraz doradztwa zawodowego. W ramach projektu każdy uczeń otrzyma pakiet promocyjny, a szkoła zyska wiele pomocy dydaktycznych i sprzętu m.in. projektory, tablicę interaktywną, kasę fiskalną, programy komputerowe do prowadzenia księgowości i przedsiębiorczości, a także filmy profilaktyczne.

Projekt zakłada wymiar różnorodności oraz zasadę równości płci i równości szans. Obejmuje konkretne działania mające na celu poprawę dostępu do dalszego kształcenia, w przyszłości zatrudnienia i rozwoju kariery bez względu na płeć. Udział dziewcząt i chłopców jest integralnym elementem planowania, wdrażania, monitorowania i ewaluacji programu.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.