Powiat Sulecinski

<     >

Scalanie gruntów - Ownice

Scalanie gruntów - Ownice

 

logotypy_na_scalanie_7185_02

 

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice".

 

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Scalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

 

logotypy_na_scalanie_7185_01

 

Powiat Sulęciński realizuje obecnie projekt pn. „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc".

 

 Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna


   

 

   

 

 

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Rozbudowa i wyposażenie SOSW w Sulęcinie

Powiat Sulęciński informuje, że rozpoczęto realizację projektu pod nazwą: „Rozbudowa i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie".

Najnowsze aktualności

Aktualności

Kolejowa szansa dla rowerów

26-09-2013

Kolejowa szansa dla rowerów

W Lubniewicach odbyła się konferencja zorganizowana przez Starostwo Powiatowe na temat transgranicznej turystyki rowerowej, podczas której omówiono możliwości połączenia trasy rowerowej ONR /Odra-Nysa-Radweg/ z nowoprojektowaną trasą rowerową SNK /Stary Nasyp Kolejowy/ na terenie województwa lubuskiego.

Przez powiat sulęciński trasa przebiegałaby po starym nasypie kolejowym z Kostrzyna przez Słońsk - Lemierzyce - Krzeszyce - Kołczyn do Rudnicy, a następnie do Lubniewic - Glisna przez Sulęcin do Torzymia.   Łącznie przez powiat sulęciński trasa rowerowa osiągnęłaby długości ponad 80 kilometrów. Podczas konferencji zaprezentowano koncepcję budowy ścieżki rowerowej z uwzględnieniem jej walorów turystycznych, krajobrazowych i terenowych. Byłe nasypy kolejowe stanowią dodatkową atrakcję turystyczną pod względem położonych na ich trasach miejsc związanych z koleją w postaci mostów, wiaduktów, obiektów kolejnictwa i dworców, jak również ciekawego drzewostanu. Na tle turystyki rowerowej w Polsce przykład powiatu sulęcińskiego jest najlepszym dowodem na daleko idące możliwości jej rozwoju i realizacji. Wzdłuż przyszłej ścieżki rowerowej istnieją warunki krajobrazowe i przyrodnicze stwarzające obcowanie z naturą. W konferencji uczestniczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, jak również partnerzy projektu z Powiatu Märkisch-Oderland i jego przedstawiciele Naczelnik Wydziału Gospodarczego Jörg Schleinitz oraz Rafał Borowiak odpowiedzialny za współpracę polsko - niemiecką oraz projekty unijne. W konferencji uczestniczyli również bezpośredni zainteresowani projektem burmistrzowie i wójtowie miast i gmin oraz ich pracownicy, przedstawiciele nadleśnictw, młodzież Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie, członkowie stowarzyszeń i PTTK.

 

Poniżej fotorelacja z konferencji /bez komentarzy/

logo_onrsnk_620

Galeria

OGŁOSZENIA

Zmiana godzin dyżuru Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

UWAGA!
W dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. (poniedziałki)
dyżury prawnika w Punkcie Nieodpłatnej
Pomocy Prawnej
w Zespole Szkół Licealnych
i Zawodowych przy ul. Witosa 49
odbędą się od godziny 8:00-12:00

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.
SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta