Mirek zawojował Warszawę

25-09-2013

Mirek zawojował Warszawę

Mirosław Nadobnik, uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sulęcinie  znalazł się w gronie głównych laureatów  XIII finału ogólnopolskiej kampanii  profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł". Finał miał miejsce 18 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Na uroczystości finałowej zgromadzili się laureaci naród głównych w konkursach kampanijnych, ich rodziny, nauczyciele oraz przedstawiciele samorządów z różnych stron Polski. W uroczystej gali uczestniczyła delegacja SOSW w Sulęcinie: laureat pod opieką rodziców, grupa wyróżnionych w kampanii uczniów, dyrektor szkoły Krystyna Tylczyńska, nauczyciel plastyki oraz koordynator miejsko - gminnej kampanii z ramienia GKRPA w Sulęcinie Aldona Żuk. Główny cel tegorocznej kampanii  ZTU to zmniejszenie występowania zachowań ryzykownych, poprzez rozwijanie wśród uczniów na każdym etapie edukacyjnym, umiejętności zachwycania się pięknem otaczającej rzeczywistości i zdolności do „zarażania" tym innych. Kampania pozwala uczniom rozwijać zainteresowania i pasje oraz zachęca do współpracy z rówieśnikami. Pierwszy etap kampanii ZTU 2013 był to czas konkursów indywidualnych. W  SOSW w Sulęcinie uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w konkursach plastyczno-literackich. W tegorocznej XIII -tej już   kampanii, kapituła ZTU szczególnie doceniła osiągnięcia i prace plastyczne niepełnosprawnego ruchowo Mirka, któremu przyznano nagrodę specjalną. Mirek, który tworzy bez rąk i nóg, został doceniony za talent plastyczny, wysiłek włożony  za całoroczny udział w konkursach kampanii, wytrwałość, niezłomną wiarę we własne siły i pogodę ducha. Wyjątkowe prace plastyczne Mirka powstały na zajęciach kształtujących kreatywność  oraz arteterapii pod opieką artystyczną nauczycielki Moniki Stegeman. W nagrodę Mirek otrzymał cenną nagrodę - laptop hybrydę, który odebrał z rąk przedstawicieli Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki. Uczniowie SOSW, którzy zostali także laureatami w tegorocznej kampanii to Paweł Łykowski i  Estera Kłosińska z gimnazjum (konkurs plastyczny „Dzielę się pięknem") oraz Małgorzata Ziędalska z I kl. SP (konkurs plastyczny „Na tropie piękna"). Podczas finału laureaci wszystkich konkursów otrzymali wymarzone, atrakcyjne nagrody, a ich opiekunowie oraz szkoły dyplomy i gratulacje. Wręczone zostały także stypendia przyznane dla zwycięzców konkursu Szukamy Młodych Mistrzów - Lokalni liderzy, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych. Po raz kolejny w ramach kampanii została wyłoniona Kapituła Trzeźwego Umysłu, w skład której weszli najbardziej aktywni i kreatywni lokalni koordynatorzy tej edycji - nauczyciele, pedagodzy, przedstawiciele samorządów. Inicjatorem i koordynatorem tej cennej społecznie kampanii profilaktycznej adresowanej do uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Po raz kolejny kampanię honorowym patronatem objęli:  Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki, Komendant Główny Policji, a także w tym roku Polskie Stowarzyszenie Alumni, działające przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych. Uroczystość zaszczycili m in.:  Prezes  Fundacji „Trzeźwy Umysł" Piotr Adamski, przedstawiciele Ambasady USA, zastępca Dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego  podinsp. Rafał Kozłowski, nadkom. Dorota Dąbrowska-Babor - ekspert Wydziału Prewencji KGP i wiele innych osobistości. Uroczystość uświetnił dziennikarz TVN 24   - Jakub Porada, który poprowadził finał żywo, szeroko komentując osiągnięcia zwycięzców. Pobyt w Centrum Olimpijskim w Warszawie i piękne nagrody to nie jedyna atrakcja, jaka spotkała uczniów Ośrodka. Zwiedzili oni również Centrum Nauki Kopernik oraz zobaczyli wiele ciekawych miejsc w stolicy. Był to dzień pełen wrażeń, emocji i niezapomnianych przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci uczniów, rodziców i opiekunów. Tak więc - trzynastka okazała się szczęśliwa! Serdecznie gratulujemy finaliście, jego rodzicom i opiekunowi oraz pozostałym laureatom, nie kryjąc jednocześnie dumy ze szczególnych osiągnięć naszych uczniów.

Krystyna Tylczyńska

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.