yScalanie gruntów - Krępiny i część Krzeszyc

Wystrzelali puchar starosty

21-09-2013

Wystrzelali puchar starosty

Wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród zakończyły się Zawody Myśliwskie o Puchar Starosty Sulęcińskiego w ramach Polsko - Niemieckiego Spotkania z Historią Łowiectwa na Pograniczu Polsko - Niemieckim.

Uhonorowanie najlepszych myśliwych i kół łowieckich poprzedziła prelekcja Jerzego Pawliszaka Nadleśniczego Nadleśnictwa Międzyrzecz na temat gospodarki leśnej oraz roli myśliwych i kół łowieckich na obszarach lasów państwowych, a w szczególności na polsko - niemieckich terenach przygranicznych. Tradycje myśliwskie i łowieckie sięgają kilku wieków i stanowią nierozłączny element gospodarki leśnej. Na tej tradycji zrodziło się wiele unikatowych nazw, symboli i powiedzeń. Myśliwi w swoich kołach łowieckich działają zgodnie z przepisami i zarządzeniami ustalonymi na podstawie rozporządzeń i ustaw prawnych. W tych działaniach nic nie dzieje się z przypadku, ale jest racjonalnie przemyślane, zagospodarowane i realizowane. Zawody myśliwskie, to przede wszystkim zaprezentowanie swoich umiejętności strzeleckich, refleksu i koncentracji. W tym roku w zawodach o Puchar Starosty Sulęcińskiego I miejsce zajęła drużyna z Koła Łowieckiego „Cyranka" z Krzeszyc przed KŁ „Łyska" ze Słońska i KŁ „Jeleń" z Sulęcina. Puchary i dyplomy wręczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Tadeusz Dąbroś oraz Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Gorzowie Wlkp. Wiesław Borowczyk.

Poniżej zdjęcia z wręczenia pucharów, dyplomów i nagród /bez komentarzy/

logo_vladrinplbbunia_789

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.