XX Festiwal DPS 2013 - część I

20-09-2013

XX Festiwal DPS 2013 - część I

Podczas XX Jubileuszowego Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie zaprezentowało się osiemnaście domów pomocy społecznej. Wystąpiły  zespoły śpiewacze, grupy i bractwa teatralne, teatralno-muzyczne, muzyczno-słowne, pantomimiczne i ludowe.

W repertuarze wykorzystano różne formy artystyczne. Od teatralnych po humorystyczne, oparte na piosenkach i muzyce współczesnej i dawnej oraz po przez bajki, nowele do współczesnych realiów życia codziennego. Każdy z zespołów pod kierownictwem profesjonalnych instruktorów i terapeutów zadbał o własną scenografię, stroje, rekwizyty i charakteryzację. Wielu wykonawców wciągnęła do zabawy widownię, która spontanicznie brała udział we wspólnej zabawie. Jury w składzie Bartłomiej Skrzypczak Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i muzyków Grażyny Jakubiak i Krzysztofa Pospiesznego przyznało Grad Prix w kategorii teatralno-tanecznej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie oraz Grand Prix w kategorii wokalno-instrumentalnej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. W imprezie uczestniczyła Poseł na sejm Bożena Sławiak, Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Starosta Krośnieński Robert Pawłowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, Wójt Gminy Łagów Antoni Oleszkiewicz, radni powiatu oraz pracownicy służb mundurowych. Impreza była współfinansowana z środków PFRON przy współudziale Województwa Lubuskiego.

Poniżej I część fotorelacji z festiwalu z komentarzem.

logo_pfron_2_784

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.