Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

XX Festiwal DPS 2013 - część I

20-09-2013

XX Festiwal DPS 2013 - część I

Podczas XX Jubileuszowego Festiwalu Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Województwa Lubuskiego na scenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury w Sulęcinie zaprezentowało się osiemnaście domów pomocy społecznej. Wystąpiły  zespoły śpiewacze, grupy i bractwa teatralne, teatralno-muzyczne, muzyczno-słowne, pantomimiczne i ludowe.

W repertuarze wykorzystano różne formy artystyczne. Od teatralnych po humorystyczne, oparte na piosenkach i muzyce współczesnej i dawnej oraz po przez bajki, nowele do współczesnych realiów życia codziennego. Każdy z zespołów pod kierownictwem profesjonalnych instruktorów i terapeutów zadbał o własną scenografię, stroje, rekwizyty i charakteryzację. Wielu wykonawców wciągnęła do zabawy widownię, która spontanicznie brała udział we wspólnej zabawie. Jury w składzie Bartłomiej Skrzypczak Dyrektor Sulęcińskiego Ośrodka Kultury i muzyków Grażyny Jakubiak i Krzysztofa Pospiesznego przyznało Grad Prix w kategorii teatralno-tanecznej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Szczawnie oraz Grand Prix w kategorii wokalno-instrumentalnej zespołowi z Domu Pomocy Społecznej w Dobiegniewie. W imprezie uczestniczyła Poseł na sejm Bożena Sławiak, Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Starosta Krośnieński Robert Pawłowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Przewodniczący Rady Miejskiej Leon Szczepański, Zastępca Burmistrza Sulęcina Zbigniew Gruca, Wójt Gminy Łagów Antoni Oleszkiewicz, radni powiatu oraz pracownicy służb mundurowych. Impreza była współfinansowana z środków PFRON przy współudziale Województwa Lubuskiego.

 

Poniżej I część fotorelacji z festiwalu z komentarzem.

 

logo_pfron_2_784

Galeria

OGŁOSZENIA

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta