Zakończono budowę chodnika

17-09-2013

Zakończono budowę chodnika

W dniu 14 września podczas wiejskich dożynek w Wielowsi odbyło się uroczyste otwarcie budowanego chodnika, zatoki autobusowej, wyspy spowalniającej ruch oraz   przejść dla pieszych   w ciągu drogi powiatowej nr 1267 F. Zrealizowana inwestycja była objęta w ramach Programu Współpracy Szwajcarsko - Polskiej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

W ramach tego programu   wybudowano chodnik wzdłuż całej miejscowość o długości 1400 metrów, zatokę autobusową, parkingi, wyspę spowalniającą ruch, 4 przejścia dla pieszych w tym jedno oznakowane aktywnym znakiem D-6.  Ze strony Starostwa Powiatowego w Sulęcinie w otwarciu uczestniczył Naczelnik Wydziału Dróg i Zamówień Publicznych Kazimierz Gryz. Podczas dożynek przekazano dzieciom gadżety przekazane przez Komendę Główną w Warszawie związane z oznakowaniem pieszych (odblaski na tornister, długopisy , kubki, notesy, kamizelki, balony, itp.), które promowały program Szwajcarsko - Polski. W trakcie święta plonów jego uczestnicy mogli skorzystać z darmowej pieczeni z dzika, szaszłyków i kiełbasy przygotowanej przez organizatorów oraz uczestniczyć w karaoke. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna , która trwała do późnych godzin nocnych.

Poniżej fotorelacja z Wielowsi /bez komentarzy/

logo swess małe

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.