Zakończono budowę chodnika

17-09-2013

Zakończono budowę chodnika

W dniu 14 września podczas wiejskich dożynek w Wielowsi odbyło się uroczyste otwarcie budowanego chodnika, zatoki autobusowej, wyspy spowalniającej ruch oraz   przejść dla pieszych   w ciągu drogi powiatowej nr 1267 F. Zrealizowana inwestycja była objęta w ramach Programu Współpracy Szwajcarsko - Polskiej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

W ramach tego programu   wybudowano chodnik wzdłuż całej miejscowość o długości 1400 metrów, zatokę autobusową, parkingi, wyspę spowalniającą ruch, 4 przejścia dla pieszych w tym jedno oznakowane aktywnym znakiem D-6.  Ze strony Starostwa Powiatowego w Sulęcinie w otwarciu uczestniczył Naczelnik Wydziału Dróg i Zamówień Publicznych Kazimierz Gryz. Podczas dożynek przekazano dzieciom gadżety przekazane przez Komendę Główną w Warszawie związane z oznakowaniem pieszych (odblaski na tornister, długopisy , kubki, notesy, kamizelki, balony, itp.), które promowały program Szwajcarsko - Polski. W trakcie święta plonów jego uczestnicy mogli skorzystać z darmowej pieczeni z dzika, szaszłyków i kiełbasy przygotowanej przez organizatorów oraz uczestniczyć w karaoke. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna , która trwała do późnych godzin nocnych.

Poniżej fotorelacja z Wielowsi /bez komentarzy/

logo swess małe

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.