W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Zakończono budowę chodnika

17-09-2013

Zakończono budowę chodnika

W dniu 14 września podczas wiejskich dożynek w Wielowsi odbyło się uroczyste otwarcie budowanego chodnika, zatoki autobusowej, wyspy spowalniającej ruch oraz   przejść dla pieszych   w ciągu drogi powiatowej nr 1267 F. Zrealizowana inwestycja była objęta w ramach Programu Współpracy Szwajcarsko - Polskiej „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

W ramach tego programu   wybudowano chodnik wzdłuż całej miejscowość o długości 1400 metrów, zatokę autobusową, parkingi, wyspę spowalniającą ruch, 4 przejścia dla pieszych w tym jedno oznakowane aktywnym znakiem D-6.  Ze strony Starostwa Powiatowego w Sulęcinie w otwarciu uczestniczył Naczelnik Wydziału Dróg i Zamówień Publicznych Kazimierz Gryz. Podczas dożynek przekazano dzieciom gadżety przekazane przez Komendę Główną w Warszawie związane z oznakowaniem pieszych (odblaski na tornister, długopisy , kubki, notesy, kamizelki, balony, itp.), które promowały program Szwajcarsko - Polski. W trakcie święta plonów jego uczestnicy mogli skorzystać z darmowej pieczeni z dzika, szaszłyków i kiełbasy przygotowanej przez organizatorów oraz uczestniczyć w karaoke. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna , która trwała do późnych godzin nocnych.

Poniżej fotorelacja z Wielowsi /bez komentarzy/

logo swess małe

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.