Warsztaty XXI wieku

12-09-2013

Warsztaty XXI wieku
Podczas konferencji polsko-niemieckiej, która odbyła się w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie zostały oddane do użytku warsztaty szkolne. W ramach unijnego projektu Europejska Współpraca Terytorialna – Program Operacyjny Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) – Brandenburgia 2007 – 2013 zostały zmodernizowane  i doposażone pracownie:
obróbki ręcznej, remontowa, spawalnicza, pomiarowa /elektryczna/, blacharska, diagnostyczna, mechatroniki i CNC oraz dydaktyczne.   Zrealizowane zadanie ma podnieść i unowocześnić kształcenie zawodowe dzięki nowootwartym kierunkom. Wszystkie działania realizowane będą w oparciu o doświadczenie  partnerów zmierzające do ujednolicenia i podwyższenia poziomu i jakości kształcenia w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej i partnerskiej szkole Oberstufenzentrum Gottfried Wilhelm Leibniz w Eisenhüttenstandt /Niemcy/. Modernizacja Centrum Kształcenia Praktycznego to kolejny krok zmierzający do podniesienia efektywności kształcenia i poprawy warunków pracy. Ogólny koszt całej inwestycji wyniósł 2  803  605,18 euro. Beneficjentem Wiodącym projektu był Powiat Sulęciński, a Partnerem Projektu Powiat Odra – Sprewa. W uroczystym otwarciu warsztatów uczestniczył Wicewojewoda Lubuski Jan Świerepo, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Patryk Lewicki, Dr. Ilona Weser Zastępca Starosty Powiatu Odra-Sprewa Monika Kunth, Frank Jende pracownicy Starostwa Powiatowego w Beeskow, Joachim Schenk dyrektor Oberstufenzentrum Gottfried Leibniz w Eisenhüttenstadt, Jarosław Bartoszuk –Prezes Zarządu EUROMETAL Sp. z o.o., Dagmara Chmielewska – Wydział Zarządzania Funduszami Europejskimi, Michał Deptuch – Burmistrz Sulęcina, Maciej Gromiec – Exalo Drilling S.A. Oddział „Diament” w Zielonej Górze, Zbigniew Gruca – były dyrektor szkoły obecnie Zastępca Burmistrza Sulęcina, Monika Iłowska-Walkowiak – Redaktor „Radio Zachód”, Antoni Kasper – Dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Sulęcinie, Anna Krawczyk – Dyrektor Domu Dziecka w Sulęcinie, Jan Lach – Radny Powiatu Sulęcińskiego, Wojciech Lewicki – były dyrektor szkoły, Dariusz Obiegło – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tursku, Magdalena Owczarczyk – Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, Sławomir Słonik – Radny Rady Powiatu, Krzysztof  Sobieraj – przedsiębiorca, Leon Szczepański były dyrektor szkoły obecnie Przewodniczący Rady Miasta, Maciej Tonder – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogiczne w Sulęcinie, Krystyna Tylczyńska – Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie, Krzysztof  Ziomko – Przewodniczący Rady Rodziców, Ilona Weser – Zastępca Starosty Powiatu Odra-Sprewa ds. edukacji, Ksiądz Andrzej Tarabuła, Jan Biskupski – Nadzór Inwestorski, Grzegorz Tymszan – Nadzór Inwestorski, Katarzyna Hass – Społem Sulęcin, Andrzej Sarna i Katarzyna Staśk – Cech Rzemiosł Różnych Sulęcin, Izabela Hutyra – Gimnazjum Sulęcin, Piotr Kuśmierek   – Exalo Drilling S. A Oddział Diament, Marian Burdzy – Radny Rady Powiatu, Paweł Rynkiewicz – Komendant Komendy Powiatowej Policji, Ireneusz Pawlik PIP Oddział Gorzów, Agnieszka Wiśniewska  i Wenecjusz  Julewicz - TVP Gorzów, Zbigniew Kwapuliński Wiceprezes W.S.O.P sp. z o.o., Urszula Jarmuszko Dyrektor Szkoły w Słońsku, Leszek Pawlak - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Sulęcinie, Mirosław Tomaszyk - TOMA , Jerzy Jarosz - Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa, Marek Chudziński Dyrektor Gimnazjum Torzym.
Po zakończeniu uroczystości nowootwarte warsztaty zwiedzili uczniowie sulęcińskiego Gimnazjum im. Jan Pawła II.

Poniżej fotorelacja z otwarcia warsztatów /bez komentarzy/

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.