Drogowe zmiany w Kołczynie

13-08-2013

Drogowe zmiany w Kołczynie

W ramach szwajcarsko – polskiego programu bezpieczeństwo w ruchu drogowym trwa przebudowa drogi powiatowej nr 1278 F w miejscowości Kołczyn gmina Krzeszyce. Nastąpią zmiany w nawierzchni ciągu pieszego.

Zostanie wykonany nowy chodnik, zatoka autobusowa dla dzieci dojeżdżających do szkoły oraz przejścia dla pieszych. Zakres prac obejmuje wykonanie chodnika o długości około 150 metrów i szerokości 1,5 metra. W ciągu tego chodnika będą wykonane dwa wjazdy, jedna zatoka autobusowa, jezdnia bitumiczna, dwa przejścia dla pieszych, w tym jedno oznakowane aktywnym znakiem D-6. Po wykonaniu chodnika wzdłuż zatoki autobusowej pomiędzy drogą powiatową i gminną oraz wejściem do szkoły podstawowej mieszkańcy i dzieci dojeżdżające będą mogły poruszać się bezpiecznie na odcinkach zatoki autobusowej oraz do sali wiejskiej.

- To kolejna inwestycja w ramach tego programu. Teren który ulegnie całkowitej zmianie musi zapewnić bezpieczeństwo uczniom i mieszkańcom Kołczyna. Miejsce jest często użytkowane przez dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej, a ruch kołowy był zagrożeniem dla wszystkich pieszych. Po zakończeniu inwestycji ten teren będzie bardziej widoczny i bezpieczny dla użytkowników – zaznacza Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.