Festyn w Zarzyniu pod hasłem "Bezpieczeństwo na...

16-08-2013

Festyn w Zarzyniu pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze"

W dniu 10 sierpnia odbył się festyn wiejski w Zarzyniu pod hasłem "Bezpieczeństwo na drodze". Niewielkim nakładem finansowym i zaangażowaniem można zrobić wiele. Udowodniła to rada sołecka na czele z sołtysem Mariuszem Brodzikowskim.

Okres letni i sprzyjająca pogoda pozwoliła mieszkańcom tej miejscowości mile spędzić sobotnie popołudnie i wieczór. Na niewielkie wiejskie boisko licznie przybyli mieszkańcy wraz ze swoimi dziećmi i młodzież. Wśród licznych konkurencji, gier i zabaw sprawnościowych pojawiły się elementy związane z poprawą bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczestnicy mieli możliwość wyboru nagród ufundowanych przez organizatorów. W tym roku współorganizatorem imprezy był Powiat Sulęciński realizujący w ramach Szwajcarko-Polskiego projektu, program związany z poprawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Efektem współpracy jest budowa chodnika we wsi Zarzyń. Ważną częścią projektu jest również edukacja związana z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów na drogach i ścieżkach rowerowych. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, zabezpieczony batut i ogrodzony basenik z setkami małych plastikowych piłeczek. Organizatorzy postarali się o stoisko z napojami chłodzącymi, ciasto i bigos, a mieszkańcy o własne grillowanie. Tego typu imprezy integrują społeczności wiejskie, pozwalają na wspólną zabawę oraz wnoszą elementy edukacyjne związane z tak istotnym tematem jakim jest bezpieczeństwo ludzi na drodze.

W festynie uczestniczył starosta sulęciński Dariusz Ejchart, który dzięki takim spotkaniom i rozmowom z mieszkańcami ma możliwość zapoznania się z nurtującymi ich problemami oraz oczekiwaniami.

Poniżej foto relacja z imprezy bez komentarzy.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.