Festiwal Michaliny Wisłockiej

Organizatorzy zapraszają na Festiwal Michaliny Wisłockiej, który odbędzie się w dnia 7-9 lipca 2017 roku w Lubniewicach.

Projekt "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

UWAGA!Nowe numery kont

Aktualne numery rachunków bankowych:
    Rachunek dochodów Starostwa:
    25 8369 0008 7109 1822 2000 0020
    Rachunek dochodów Skarbu Państwa:
    54 8369 0008 7109 1822 2000 0080
    Rachunek obsługi sum depozytowych:
    33 8369 0008 7109 1822 2000 0070
Możesz studiować w Sulęcinie

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie, odbyło się spotkanie dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i przedszkoli z Powiatu Sulęcińskiego, z przedstawicielami Szczecińskiej Szkoły Wyższej Collegium Balticum w Szczecinie. KLIKNIJ NA BANER.

Ponad pięć i pół wieku Garbicza.

20-07-2013

Ponad pięć i pół wieku Garbicza.

Miejscowość Garbicz obchodziła swoje 555 lecie. Z tej okazji odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku z tablicą pamiątkową upamiętniającą to wydarzenie. Święto poprzedziła msza święta w miejscowym kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą celebrował ks. Józef Pieprzak.

Po mszy w obecności mieszkańców sołectwa oraz zaproszonych na tę okazję byłych mieszkańców Garbicza dokonano odsłonięcia obelisku. Poświęcenia tablicy pamiątkowej dokonał ks. Józef Pieprzak. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy świetlicy wiejskiej. W uroczystościach obchodów  uczestniczyli: Sołtys Garbicza Joanna Winkelmann, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Przewodniczący Rady Miejskiej w Torzymiu Zbigniew Wołoncewicz, Radny Rady Miejskiej w Torzymiu Mirosław Baranowski oraz zaproszeni goście z Niemiec i mieszkańcy miejscowości.
Miejscowość Garbicz po raz pierwszy pojawiła się w zapiskach kronikarskich w 1458 roku. Obecnie znajduje się w powiecie sulęcińskim w gminie Torzym. Do 1945 roku Garbicz występował pod niemiecka nazwą Görbitsch. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego. Garbicz to miejscowość letniskowa położona na południu powiatu, pomiędzy dwoma jeziorami (Kręcko i Garbicz). We wsi znajdują się gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne, mała gastronomia i sklep. W Garbiczu na listę zabytków wpisany jest pałac klasycystyczny z przełomu XVIII i XIX wieku. oraz kościół neogotycki z XIX wieku.

Poniżej foto relacja z obchodów 555 rocznicy Garbicza z komentarzem.

Konkurs na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sulęcinie.

Konkurs na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulę...

Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na projekt znaku graficznego LOGO Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Przekazuj informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy !

Więcej w zalączeniu:

Dyżury aptek w 2017 roku

W załączniku uchwała Rady Powiatu w sprawie rozkładu godzin pracy aptek w Powiecie Sulęcińskim w 2017 roku.

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w referacie komunikacji.