W naszym urzędzie można zapłacić kartą płatniczą i telefonem.

Starostwo Powiatowe uczestniczy w Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych POS.

Ponad pięć i pół wieku Garbicza.

20-07-2013

Ponad pięć i pół wieku Garbicza.

Miejscowość Garbicz obchodziła swoje 555 lecie. Z tej okazji odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku z tablicą pamiątkową upamiętniającą to wydarzenie. Święto poprzedziła msza święta w miejscowym kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, którą celebrował ks. Józef Pieprzak.

Po mszy w obecności mieszkańców sołectwa oraz zaproszonych na tę okazję byłych mieszkańców Garbicza dokonano odsłonięcia obelisku. Poświęcenia tablicy pamiątkowej dokonał ks. Józef Pieprzak. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy świetlicy wiejskiej. W uroczystościach obchodów  uczestniczyli: Sołtys Garbicza Joanna Winkelmann, Przewodniczący Rady Powiatu Bogdan Kuzyk, Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Przewodniczący Rady Miejskiej w Torzymiu Zbigniew Wołoncewicz, Radny Rady Miejskiej w Torzymiu Mirosław Baranowski oraz zaproszeni goście z Niemiec i mieszkańcy miejscowości.
Miejscowość Garbicz po raz pierwszy pojawiła się w zapiskach kronikarskich w 1458 roku. Obecnie znajduje się w powiecie sulęcińskim w gminie Torzym. Do 1945 roku Garbicz występował pod niemiecka nazwą Görbitsch. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego. Garbicz to miejscowość letniskowa położona na południu powiatu, pomiędzy dwoma jeziorami (Kręcko i Garbicz). We wsi znajdują się gospodarstwa agroturystyczne, kwatery prywatne, mała gastronomia i sklep. W Garbiczu na listę zabytków wpisany jest pałac klasycystyczny z przełomu XVIII i XIX wieku. oraz kościół neogotycki z XIX wieku.

Poniżej foto relacja z obchodów 555 rocznicy Garbicza z komentarzem.

Wyniki konkursu na stanowisko Dyrektora PUP w Sulęcinie

Z dniem 14 lutego 2018 r. Starosta Sulęciński powołał panią Jolantę Zabłocką na stanowisko Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie. Pani Jolanta Zabłocka spełniła wymagania formalne zamieszczone w ogłoszeniu Starosty Sulęcińskiego z dnia 31 stycznia 2018 r. (zarządzenie Nr 16/2018 w sprawie ogłoszenia konkursu na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Sulęcinie oraz powołania komisji konkursowej i określenia regulaminu prac komisji konkursowej), wynikające z ustawy z dnia 21 listopada 2008r.o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 ze zm.) oraz ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2017r. poz. 1065 ze zm.)

Konsultacje Społeczne

W dniu 3 października br. zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Współpracy Powiatu Sulęcińskiego w roku 2018 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietna 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Konsultacje przeprowadzone zostały w trybie Uchwały Nr 132/306/17 Zarządu Powiatu Sulęcińskiego z dnia 25 września 2017 r. W wyniku konsultacji nie zgłoszono żadnych propozycji zmian do projektu Programu.

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności

Dyżury pracowników Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności dla mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego w Sulęcinie przy ul. Witosa 49 w okresie od stycznia do czerwca 2018r.

Dyżury w godzinach 08:30 - 15:00
styczeń : 9 i 23
luty: 6 i 20
marzec: 6 i 20
kwiecień: 10 i 24
maj: 8 i 22
czerwiec: 5 i 19

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli. Na terenie województwa lubuskiego, zmianie ulegnie miejsce wykonywania świadczeń w Gorzowie Wielkopolskim.