Mistrzostwa Polski w Badmintonie

12-06-2019

Mistrzostwa Polski w Badmintonie

Zawodnicy Sulęcińskiego Klubu Badmintona ,,Badminton4all"  bardzo dobrze zaprezentowali się na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w Badmintonie, które odbyły się w dniach 6-9.06.2019 r. w Mysłowicach. Klub reprezentowali: Weronika Aleksandrowicz, Zuzanna Mierzejewska, Sandra Szczerbin oraz Łukasz Chudziński. Trener - Robert Aleksandrowicz.

Do gry przystąpiło 135 zawodników/czek, czyli krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej. Z  zawodników sulęcińskiego klubu najlepiej wypadła para mikstowa Weronika Aleksandrowicz/Łukasz Chudziński. Para ta zagrała w turnieju głównym pierwszy mecz i  wygrała bez problemu  z parą z Bytowa. Kolejny mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Sulęcińscy zawodnicy wygrali z parą Joanna Kulawiak/Karol Bartosz  - reprezentantami UKSB Milenium  Warszawa/MLKS Solec Kujawski  w trzech setach 17:21, 23:21, 21:16. W  walce o medal sulęcinianie musieli uznać wyższość  kadrowiczów  Piotra Liszki i Anny Czuchra  z UKS Unia Bieruń, którzy pokonali naszych reprezentantów wynikiem 2:0. Medal  był blisko, ale ostatecznie Łukasz i Weronika  w Mistrzostwach Polski zdobyli rewelacyjne  5 miejsce. W grze pojedynczej świetnie zagrał Łukasz Chudziński. Grał on w  turnieju głównym, w którym wystartowało 32 najlepszych zawodników z całej Polski. Pierwszą rundę rozegrał bardzo dobrze taktycznie i bez problemu wygrał 2:0. W walce o  ćwierć finał zagrał z rozstawionym z numerem 5-8 Janem Wilczakiem z ABRM Warszawa. Po wyrównanej grze musiał jednak uznać wyższość zawodnika z Warszawy i tym samym Łukasz zdobył 9-16 miejsce. Zuzanna Mierzejewska oraz Sandra Szczerbin  rozgrywały eliminacje w grze pojedynczej i odnotowały  po jednym zwycięstwie i po jednej porażce. Natomiast  w grze podwójnej sulęcinianki przeżyły „sportowy horror". Niestety dziewczyny  przegrały o awans do głównego turnieju w trzech setach z  zawodniczkami  BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn -Koźle  15:21, 21:17, 23:21 .

Weronika Aleksandrowicz SKBBadminton4all w parze z Martyną Tatarek UKS 2 Sobótka  zadebiutowały w Mistrzostwach Polski. Pierwszy mecz przeszły jak burza i  pokonały zawodniczki z KS Chojnik Jelenia Góra. W kolejnej rundzie trafiły na zawodniczki rozstawiane z numerem 2 i musiały uznać ich wyższość przegrywając 2:0. Ostatecznie zajęły 9-16 miejsce.

Sulęcińscy zawodnicy kolejny raz pokazali, że nie boją się grać z najlepszymi w kraju. Teraz zabierają się do jeszcze cięższej pracy. Przed nimi wakacje, czyli okres zgrupowań, którego celem jest przegotowanie zawodników do kolejnego sezonu. Trzymamy mocno kciuki za młodych sulęcińskich badmintonistów.

Trener Robert Aleksandrowicz

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.