Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Przedszkolaki z SOSW i ich święto

11-06-2019

Przedszkolaki z SOSW i ich święto

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!"

(Janusz Korczak)

Uwielbiamy, kiedy na twarzach naszych przedszkolaków rozkwitają uśmiechy! Dlatego też postanowiliśmy pomóc w ich pojawieniu się i uczcić Dzień Dziecka tak, jak chciałoby świętować każde dziecko - wyjściem na lody!

Ostatniego dnia maja, w piątkowy poranek przedszkolaki ujrzały w swych planach dnia symbole NIESPODZIANKA. Nie mogły się doczekać tego elementu dnia! Do wyjścia dzieci ubrały się wyjątkowo szybko i samodzielnie, włącznie z kamizelkami odblaskowymi rozdanymi przez naszego Strażnika Bezpieczeństwa Adama. Dzielnie maszerowały w parach ulicami Sulęcina. Starszaki próbowały zgadnąć, dokąd idziemy: "Na plac zabaw?" obstawiał Kuba, "Na kulki?" pytała Amandzia. Nie zgadł nikt, ale już po wejściu do Cukierni Monika w Sulęcinie można było dostrzec pierwsze nieśmiałe uśmiechy. Po chwili oględzin, podczas których dzieci zapoznawały się z nazwami i kolorami lodów, każdy przedszkolak doczekał się upragnionej chwili - wyboru smaku swojego loda! Wyjątkowo nikomu nie przeszkadzało, że trzeba poczekać w kolejce. Dzieci nazywając, wskazują lub PECS-ując poprosiły o lody, po czym udały się do ogródka przy cukierni celem konsumpcji smacznych lodów. Po zdjęciach łatwo zauważyć, że działo się, oj działo się! Kilka opakowań chusteczek później przedszkolaki wróciły na szlak - sulęcińską promenadą, brudne, ale szczęśliwe dzieciaczki powędrowały do przedszkola.

Urszula Kołodziej

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka