Przekazanie busów

04-06-2019

Przekazanie busów

4 czerwca 2019 r. na placu przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Sulęcinie odbyło się uroczyste przekazanie busów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, na potrzeby uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Zakup obu dziewięcioosobowych samochodów dofinansowany został ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami III oraz ze środków Powiatu Sulęcińskiego. Ponadto zakup samochodu, z którego korzystać będą uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie, dodatkowo dofinansowany został ze środków własnych Stowarzyszenia „Razem" w Sulęcinie. W  uroczystości oprócz osób, które bezpośrednio będą korzystały z zakupionych samochodów, uczestniczyli także: Dyrektor Oddziału PFRON w Zielonej Górze Andrzej Gonia, Przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego Czesław Symeryak, Starosta Sulęciński Tomasz Jaskuła, Przewodnicząca Stowarzyszenia „Razem" w Sulęcinie Teresa Putynkowska, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w  Sulęcinie Agnieszka Sławiak, radne Powiatu Sulęcińskiego: Bożena Dudarz i Żaneta Murmyło oraz p.o. Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku Anna Żmudzińska. Zarówno Dyrektor Oddziału PFRON, jak również Starosta Sulęciński i Kierownik WTZ w swoich przemówieniach podkreślali, jak ważne było zrealizowanie projektów, dzięki którym osoby niepełnosprawne mają możliwość pełnego uczestnictwa we wszystkich formach rehabilitacji i korzystania z wielu aspektów życia społecznego. Starosta Sulęciński i Kierownik WTZ w Sulęcinie złożyli także podziękowania Oddziałowi PFRON, byłemu i obecnemu Zarządowi Powiatu Sulęcińskiego oraz wszystkim osobom zaangażowanym w  realizację projektu. O piękną oprawę uroczystości zadbali pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sulęcinie.

Wszystkim użytkownikom nowo zakupionych samochodów życzymy szerokiej drogi i wielu przyjemnych i pożytecznych wyjazdów.

Galeria (zobacz wszystkie)

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.