Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina

28-05-2019

Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina
Dnia 25.05.2019 r. w Sulęcińskim Liceum im. Adama Mickiewicza odbył się Turniej Badmintona o Puchar Burmistrza Sulęcina 2019. W turnieju wzięło udział 60 zawodników z miejscowości: Świebodzin, Babimost, Gubin, Głogow i Sulęcin. Turniej rozpoczął się grami najmłodszych zawodników, a następnie swoje rozgrywki rozpoczęli dorośli. Wspaniała atmosfera zagrzewała do walki.
W trakcie odpoczynku na uczestników czekała kawa oraz przepyszne ciasta przygotowane przez dzieci i ich rodziców. Nie zabrakło również prawdziwego badmintonowego torta. Kategorią turnieju, która sprawiła uczestnikom tego wydarzenia najwięcej radości okazał się tzw. „ukochany amator". Mamy nadzieję, że ta kategoria wpisze się na stałe do kalendarza naszych turniejów.
Podczas tego turnieju swoje pierwsze sukcesy zdobyli: najmłodszy zawodnik turnieju Tobiasz Mazur 6 lat, który zajął 3 miejsce, Rafał Mazur (tata Tobiasza) zajął 1 miejsce w kategorii 40+ oraz 1 miejsce w debla open mężczyzn w parze z Arkadiuszem Warkoczem. Mamy nadzieję, że Tobiasz pójdzie w ślady taty. Do udziału w turnieju udało się namówić panią Prezes Wiolettę Markowską, która zajęła 3 miejsce w kategorii 40+, 2 miejsce w deblu open kobiet ze swoją partnerką Dominiką Koryluk oraz 2 miejsce w kategorii „uchachany amator" z partnerem Mariuszem Wyszyńskim. Do uczestnictwa turnieju udało się także nakłonić Pana Tomasza Prozorowicza Wicestarostę Sulęcińskiego. Było wato, Pan Tomasz z Magdaleną Piechowiak zajęli 1 miejsce w tej najśmieszniejszej kategorii. Przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę.
Dziękujemy wszystkim Uczestnikom zawodów za tak wspaniałą atmosferę, pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy Burmistrzowi Sulęcina Dariuszowi Ejchartowi oraz zastępcy burmistrza Pani Iwonie Walczak za objęcie patronatem Turnieju i wsparcie w jego organizacji. Dziękujemy również za ufundowanie pucharów i nagród. Podziękowania przekazujemy również Dyrektorowi I LO Panu Tomaszowi Walenciakowi, uczniom i absolwentom za współtworzenie tego sportowego wydarzenia. Słowa podziękowania nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności dla fundatorów nagród: Urząd Miejski Sulęcin, Portal Sulęcin24.pl, Maszoński Logistic, Agnes, Renia salon fryzjerski, Gama, Dudkowiak Gospodarstwo Pszczelarskie ,taxi Karol, Zakład Instalatorstwo Elektryczne Jacek Czułowski.

Dziękujemy: za sprawne poprowadzenie Turnieju trenerom Jeremiemu Borowcowi oraz Magdalenie Piechowiak, Dominice Koryluk za trud i włożoną pracę, Państwu Górskim, Pani Prezes Wiolecie Markowskiej oraz Pani Annie Warkocz, a także fotoreporterom - Panu Maciejowi Bardenowi oraz Panu Arturowi Pawlikowi.

Wyniki:

I- R. Mazur/ A. Warkocz
II- J. Górski/ M. Wyszyński
III- E. Winter/ P. Frontczak

Każdemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przedsięwzięcie dofinansowano z budżetu gminy Sulęcin w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Popularyzacja badmintona w srodowisku miejskim na terenie Sulęcina.

Źródło: Dominika Koryluk - Klub Badmintona

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.