Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY Z KULTURĄ ŁOWIECKĄ

20-05-2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY Z KULTURĄ ŁOWIECKĄ
12 maja na błoniach nadwarciańskich w Gorzowie Wlkp. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy "z kulturą łowiecką". Organizatorem przedsięwzięcia o charakterze wojewódzkim było: Koło Łowieckie "Dzik" ze Słońska, wspierane przez Zarząd PZŁ Okręg Gorzowski. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad dwa tysiące osób, w tym myśliwi, osoby niepełnosprawne
i ich opiekunowie z terenu województwa lubuskiego oraz partnerzy z Niemiec.
Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in: konkursy z nagrodami, liczne gry i zabawy, wystawy oraz koncert Fisher Music. Wśród osób wspierających organizację imprezy był również detektyw Krzysztof Rutkowski, który od wielu lat angażuje się w działania podejmowane przez Franciszka Jamniuka Prezesa Koła oraz myśliwych KŁ „Dzik".
W przedsięwzięciu wzięli również udział żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, którzy serwowali grochówkę oraz myśliwi z Koła Dzik i Stowarzyszenia Nowoczesnego Łowiectwa" Pasjonaci" , którzy częstowali myśliwskim jadłem np.: burgerami z dziczyzny.
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Podczas imprezy Franciszek Jamniuk Prezes Koła łowieckiego "Dzik" w Słońsku został odznaczony medalem za zasługi dla województwa lubuskiego, który wręczyli Aleksandra Mrozek Radna Wojewódzka oraz Mirosław Marcinkiewicz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego.
Uczestnicy Międzynarodowego Dnia Inwalidy podkreślali, że są wdzięczni za zorganizowanie tego typu imprezy, która pozwala na integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz daje możliwość poszerzenia wiedzy na temat łowiectwa.
Organizatorzy podkreślają, że nadrzędnym celem tych spotkań jest integracja myśliwych z osobami niepełnosprawnymi. Wojciech Pawliszak Przewodniczący Zarządu okręgu gorzowskiego PZŁ zaznaczył, że ta impreza to jedna z wielu inicjatyw myśliwych z KŁ Dzik, którzy bardzo chętnie włączają się w takie akcje np.: "Myśliwska Paczka" czy też różne formy pomocy podopiecznym Domów Dziecka.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu środków Unii Europejskiej.
 
 
Źródło: Stahl-Mont Słońsk

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka