MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY Z KULTURĄ ŁOWIECKĄ

20-05-2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ INWALIDY Z KULTURĄ ŁOWIECKĄ
12 maja na błoniach nadwarciańskich w Gorzowie Wlkp. odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Dnia Inwalidy "z kulturą łowiecką". Organizatorem przedsięwzięcia o charakterze wojewódzkim było: Koło Łowieckie "Dzik" ze Słońska, wspierane przez Zarząd PZŁ Okręg Gorzowski. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ponad dwa tysiące osób, w tym myśliwi, osoby niepełnosprawne
i ich opiekunowie z terenu województwa lubuskiego oraz partnerzy z Niemiec.
Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in: konkursy z nagrodami, liczne gry i zabawy, wystawy oraz koncert Fisher Music. Wśród osób wspierających organizację imprezy był również detektyw Krzysztof Rutkowski, który od wielu lat angażuje się w działania podejmowane przez Franciszka Jamniuka Prezesa Koła oraz myśliwych KŁ „Dzik".
W przedsięwzięciu wzięli również udział żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, którzy serwowali grochówkę oraz myśliwi z Koła Dzik i Stowarzyszenia Nowoczesnego Łowiectwa" Pasjonaci" , którzy częstowali myśliwskim jadłem np.: burgerami z dziczyzny.
Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Podczas imprezy Franciszek Jamniuk Prezes Koła łowieckiego "Dzik" w Słońsku został odznaczony medalem za zasługi dla województwa lubuskiego, który wręczyli Aleksandra Mrozek Radna Wojewódzka oraz Mirosław Marcinkiewicz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego.
Uczestnicy Międzynarodowego Dnia Inwalidy podkreślali, że są wdzięczni za zorganizowanie tego typu imprezy, która pozwala na integrację środowiska osób niepełnosprawnych oraz daje możliwość poszerzenia wiedzy na temat łowiectwa.
Organizatorzy podkreślają, że nadrzędnym celem tych spotkań jest integracja myśliwych z osobami niepełnosprawnymi. Wojciech Pawliszak Przewodniczący Zarządu okręgu gorzowskiego PZŁ zaznaczył, że ta impreza to jedna z wielu inicjatyw myśliwych z KŁ Dzik, którzy bardzo chętnie włączają się w takie akcje np.: "Myśliwska Paczka" czy też różne formy pomocy podopiecznym Domów Dziecka.
Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu środków Unii Europejskiej.

Źródło: Stahl-Mont Słońsk

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.