Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Nagrody, występy, pokazy i...

13-06-2013

Nagrody, występy, pokazy i...

...wiele innych atrakcji odbyło się w dniu wczorajszym podczas festynu zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie. Na imprezę przyjechali uczniowie z SP w Międzyrzeczu, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Babimoście z opiekunem Iwoną Szuster, SOSW w Świebodzinie oraz z Zespołu Szkół nr 14 w Gorzowie Wlkp. z opiekunem Karolem Pasieką i Adamem Dubaj.

Obecni byli również rodzice i uczniowie, którzy rozpoczną naukę w szkole od września. Między innymi Monika Kowalska i jej dwóch synów oraz Danuta Łysakowska z córką Martą. W festynie uczestniczył Wicestarosta Sulęciński Tadeusz Dąbroś, Dyrektor Domu Dziecka w Sulęcinie Anna Krawczyk, przedstawiciel Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Joanna Różańska, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sulęcinie kom. Emilian Pal, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji st. asp. Alina Słonik, Dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie Grażyna Sobieraj, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulęcinie Maciej Tonder, Pedagog Szkolny z Gimnazjum w Sulęcinie Joanna Simoni. Nagrody na festyn ufundowali: Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, firma Leks i Sobieraj, Cukiernia Monika oraz dyrektor SOSW w Sulęcinie Krystyna Tylczyńska. Koordynatorem festynu była Agnieszka Kogut-Szablewska, z którą współpracowali wszyscy pracownicy ośrodka oraz uczniowie wolontariusze z Zespołu Szkól Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie pod opieką Barbary Dąbrowskiej. Rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy Zespołem Szkół nr 14 w Gorzowie Wlkp., a SOSW w Sulęcinie, wynikiem 1:0 zwyciężyła drużyna SOSW w Sulęcinie. Chętnym twarze malowały Anna Szemitko i Magdalena Myślicka - nauczycielki ośrodka w Sulęcinie. Ciasto o różnych smakach i kolorach przygotowali rodzice uczniów. Grochówkę dla uczestników festynu ufundowała dyrektor ośrodka, a przygotowały ją panie z kuchni: Maria Skrzypacz i Teresa Pawlak. Kiełbasę ufundowała firma Sobieraj z Krzeszyc. Podczas festynu odbył się pokaz ratownictwa drogowego, który zaprezentowali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Atrakcją festynu była prezentacja przez kynoterapeutę Macieja Łazara psów szwajcarskich, które uczestniczą w dogoterapii oraz zajęciach edukacyjnych w szkołach i przedszkolach. Gościnnie wystąpili uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sulęcinie w koncercie przygotowanym przez terapeutę Waldemara Handzlewicza. 


 


  

 

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka