Jarmark Koguci- to już XI edycja!

16-04-2019

Jarmark Koguci- to już XI edycja!
To już jedenasta edycja Jarmarku Koguciego - ulubionego, wiosennego święta mieszkańców Sulęcina, które co roku odbywa się w Niedzielę Palmową, przygotowując wszystkich do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Spotkaliśmy się w niedzielę, 14 kwietnia na Placu Czarnieckiego.
Wydarzenie w sposób oficjalny otworzyli, witając tym samym mieszkańców Sulęcina: burmistrz Sulęcina - Dariusz Ejchart oraz ksiądz proboszcz Parafii Sulęcin, Piotr Mazurek. Najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom złożyli także: burmistrz partnerskiego miasta Friedland w Niemczech - Thomas Häle oraz Pani Burmistrz, Iwona Walczak.

W trakcie jarmarku rozstrzygnięto trzy równoległe konkursy:
na najdłuższą, najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz na najpiękniejszego i najsmaczniejszego koguta z piernika.

Wyniki konkursów:
Sulęciński Kogut z Piernika - komisja konkursowa w składzie: Pani Burmistrz, Iwona Walczak (przewodnicząca), Teresa Pelc oraz Małgorzata Korzeniowska wyłoniły zwycięzców:
I miejsce - Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie
II miejsce - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wędrzynie
III miejsce - Klub Seniora „Kwiat Jesieni"

Burmistrz Sulęcina, Dariusz Ejchart, ksiądz proboszcz Parafii Sulęcin, Piotr Mazurek, Thomas Häle oraz Pani Burmistrz, Iwona Walczak jako jury pozostałych dwóch konkursów, na najdłuższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną, postanowiło wyróżnić:

W konkursie na najdłuższą palmę wielkanocną:
I miejsce - Klub Seniora „Kwiat Jesieni" - 491 cm
II miejsce - Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie - 175 cm
III miejsce - Antoni Czop - 83 cm

W konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną:
I miejsce - Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie
II miejsce - Klub Seniora „Kwiat Jesieni"
III miejsce - Kamila Wojtaś

Laureatom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Podczas Jarmarku sporą popularnością cieszyły się stoiska rękodzielników - w tym dniu było można również zakupić ozdoby i dekoracje wielkanocne oraz spróbować potraw świątecznych, które przygotował dla mieszkańców naszego miasta Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Dodatkową atrakcją były warsztaty, które zorganizowało niezastąpione Stowarzyszenie Mam Pomysł. Powstało kilkadziesiąt pięknych prac - szytych zajączków, zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili przy tej atrakcji.
Na naszej scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, a także Zespół Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą.
Kolejna, dwunasta edycja wydarzenia już za rok! Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas na Placu Czarnieckiego.

Źródło: SOK

Konkurs na stanowisko Dyrektora DPS w Tursku

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Tursku.

Szczegóły ogłoszenia:

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.