Powiat Sulecinski

<     >

Projekt Modernizacja

Projekt Modernizacja

Powiat Sulęciński informuje, że w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie rozpoczęto realizację projektu pod nazwą „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Sulęcińskim"

 

Najnowsze aktualności

Aktualności

Jarmark Koguci- to już XI edycja!

16-04-2019

Jarmark Koguci- to już XI edycja!
To już jedenasta edycja Jarmarku Koguciego - ulubionego, wiosennego święta mieszkańców Sulęcina, które co roku odbywa się w Niedzielę Palmową, przygotowując wszystkich do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Spotkaliśmy się w niedzielę, 14 kwietnia na Placu Czarnieckiego.
Wydarzenie w sposób oficjalny otworzyli, witając tym samym mieszkańców Sulęcina: burmistrz Sulęcina - Dariusz Ejchart oraz ksiądz proboszcz Parafii Sulęcin, Piotr Mazurek. Najserdeczniejsze życzenia mieszkańcom złożyli także: burmistrz partnerskiego miasta Friedland w Niemczech - Thomas Häle oraz Pani Burmistrz, Iwona Walczak.
 
W trakcie jarmarku rozstrzygnięto trzy równoległe konkursy:
na najdłuższą, najpiękniejszą palmę wielkanocną oraz na najpiękniejszego i najsmaczniejszego koguta z piernika.
 
Wyniki konkursów:
Sulęciński Kogut z Piernika - komisja konkursowa w składzie: Pani Burmistrz, Iwona Walczak (przewodnicząca), Teresa Pelc oraz Małgorzata Korzeniowska wyłoniły zwycięzców:
I miejsce - Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie
II miejsce - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wędrzynie
III miejsce - Klub Seniora „Kwiat Jesieni"
 
Burmistrz Sulęcina, Dariusz Ejchart, ksiądz proboszcz Parafii Sulęcin, Piotr Mazurek, Thomas Häle oraz Pani Burmistrz, Iwona Walczak jako jury pozostałych dwóch konkursów, na najdłuższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną, postanowiło wyróżnić:
 
W konkursie na najdłuższą palmę wielkanocną:
I miejsce - Klub Seniora „Kwiat Jesieni" - 491 cm
II miejsce - Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie - 175 cm
III miejsce - Antoni Czop - 83 cm
 
W konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną:
I miejsce - Przedszkole nr 1 im. Małego Przyrodnika w Sulęcinie
II miejsce - Klub Seniora „Kwiat Jesieni"
III miejsce - Kamila Wojtaś
 
Laureatom oraz osobom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!
 
Podczas Jarmarku sporą popularnością cieszyły się stoiska rękodzielników - w tym dniu było można również zakupić ozdoby i dekoracje wielkanocne oraz spróbować potraw świątecznych, które przygotował dla mieszkańców naszego miasta Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie. Dodatkową atrakcją były warsztaty, które zorganizowało niezastąpione Stowarzyszenie Mam Pomysł. Powstało kilkadziesiąt pięknych prac - szytych zajączków, zarówno dzieci jak i dorośli świetnie się bawili przy tej atrakcji.
Na naszej scenie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola nr 1 im. Małego Przyrodnika oraz z Przedszkola nr 2 im. Małych Odkrywców, a także Zespół Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą.
Kolejna, dwunasta edycja wydarzenia już za rok! Wszystkim dziękujemy za wspólnie spędzony czas na Placu Czarnieckiego.
 
Źródło: SOK

Galeria

OGŁOSZENIA

Bezpłatne porady dla Osób niepełnosprawnych

Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem, wspólnie z Karkonoskim Sejmikiem Osób Niepełnosprawnych z/s w Jeleniej Górze, kontynuuje w bieżącym roku realizację projektu pod nazwą „Międzyregionalne Centrum Informacji i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami" - „CIWON 2019", współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Nabór wniosków na mikrodotacje

Fundacja Rozwoju Holistycznego wraz ze Stowarzyszeniem LGD „Między Odrą a Bobrem" prowadzą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO - NOWY POCZĄTEK" w województwie lubuskim.  Wnioski należy składać wyłącznie pocztą elektroniczną na adres: fio.lubuskie@gmail.com   do dnia 24.06.2019 r.

Więcej informacji na stronie http://www.fundacjarozwojuholistycznego.fam.org.pl/   oraz w załączniku.

SPRAWY SPOŁECZNE

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Informujemy, że z dniem 1 października 2017 r. świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej będą udzielane przez podmioty zawarte w załączonej tabeli.

PRZEWODNIK INTERESANTA

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska

UWAGA!!!! od dnia 01.06.2018 r. obsługa klientów w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska będzie odbywać się wg poniższego harmonogramu:

Poniedziałek 8.00-17.00
Wtorek 7.30-15.30
Środa -------------
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-14.30

SKARGI I WNIOSKI

W sprawach skarg i wniosków przyjmują interesantów:

STAROSTA SULĘCIŃSKI
w poniedziałki od godz. 15.00-17.00
(ul. Lipowa 16, I piętro, pokój nr 210)

INTERNETOWY SYSTEM UMAWIANIA WIZYT

Przeczytaj załącznik z instrukcją internetowego systemu umawiania w wydziale komunikacji.

ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA

Zachęcamy Państwa do korzystania z naszej Elektronicznej Skrzynki Podawczej. Jest to najszybsza i najwygodniejsza forma komunikacji interesanta

Adres skrytki ePUAP:      /6263tjcpw3/skrytka