Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

09-04-2019

Spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą
Wczorajszy dzień na długo pozostanie w pamięci mieszkańców Powiatu Sulęcińskiego, którzy przybyli na plac przy Domu Joannitów w Sulęcinie, aby spotkać się z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą.
Prezydenta RP Andrzeja Dudę na Ziemi Sulęcińskiej przywitał gospodarz Powiatu Sulęcińskiego Starosta Sulęciński Tomasz Jaskuła,
który w swoim przemówieniu podziękował Prezydentowi za przyjęcie zaproszenia oraz wyraził swoją wdzięczność za kultywowanie wartości historycznych.

Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Prezydent zaczął od podziękowania Staroście Sulęcińskiemu za zaproszenie oraz mieszkańcom za ich obecność .
„To nieprawda, że większe miasta są ważniejsze. Te mniejsze są równie ważne. Dlatego tutaj jestem"- powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Prezydent nawiązał do historii Sulęcina oraz zabytkowego budynku Domu Joannitów. Podziękował wszystkim za codzienną pracę i wysiłek na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny - na rzecz rozwoju Powiatu Sulęcińskiego. Następnie poruszył kwestię obecnej sytuacji związanej ze strajkiem nauczycieli:
Proszę wszystkich nauczycieli, żeby młodzież mogła spokojnie odbyć egzaminy" - apelował Prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do strajku nauczycieli i rozpoczynających się w środę egzaminów gimnazjalnych. - „Proszę, żeby młodzież mogła spokojnie ten trudny moment przejść".

Prezydent zwrócił również uwagę na obecność wojsk amerykańskich w Polsce.
„Mam nadzieję, że będzie ich więcej. Będę o to zabiegał w Stanach Zjednoczonych. Mam nadzieję, że będę miał sposobność rozmawiać na ten temat jeszcze osobiście z Prezydentem Donaldem Trumpem w przyszłości. Wierzę w to, że Amerykanie będą u nas obecni i że będzie to taka obecność, która będzie miała w swojej istocie charakter stały".
Zaznaczył także, że ważna jest dbałość o odpowiednie wyposażenie żołnierza polskiego. Na zakończenie wystąpienia Prezydent wyraził nadzieję, że działania, które podjął w trakcie pełnionej funkcji wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców naszego kraju.

Po oficjalnych wystąpieniach nadeszła chwila, dla której mieszkańcy Powiatu Sulęcińskiego tak licznie zebrali się na placu przed Domem Joannitów, a mianowicie bezpośrednie spotkanie z Głową Państwa. Nie zabrakło wielu miłych słów, uścisków, a także wspólnych zdjęć, do których Prezydent RP Andrzej Duda chętnie pozował.

W spotkaniu wzięli udział także: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, włodarze Gmin wchodzących w skład Powiatu Sulęcińskiego oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych i innych instytucji.

Uroczyste spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej uświetniła obecność: pocztów sztandarowych Związku Kombatantów RP Oddział w Sulęcinie, Związku Kombatantów RP Oddział w Lubniewicach, Związku Sybiraków Oddział w Sulęcinie, Związku Inwalidów Wojennych Oddział w Sulęcinie oraz Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Sulęcinie, a także obecność Orkiestry OSP w Grochowie, Harcerzy i zuchów ZHP w Sulęcinie, uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie oraz zastępów OSP w Słońsku i Krzeszycach.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym, które wsparły organizację uroczystości związanej z wizytą Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Powiecie Sulęcińskim.

Fot. Marcin lemańczyk

DZIERŻAWA NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na dzierżawę nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa pokrytej wodami jeziora Kręcko.

Konkurs na stanowisko Dyrektora I LO w Sulęcinie

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora I  Liceum Ogólnokształcącego w  Sulęcinie.

Wykaz nieruchomości do dzierżawy

Starosta Sulęciński informuje o wykazie nieruchomości Skarbu Państwa przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Wykaz w załączniku.