Wiadomości dnia

„Edukacja przedszkolna w Specjalnym Ośrodku...

19-03-2019

„Edukacja przedszkolna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie”
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sulęcinie, będący jednostką organizacyjną Powiatu Sulęcińskiego, realizuje obecnie projekt pn. „Edukacja przedszkolna w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie".

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Głównym celem projektu jest wsparcie Oddziału Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sulęcinie, a tym samym zwiększenie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci z niepełnosprawnościami z terenu Powiatu Sulęcińskiego. W ramach projektu Oddział Przedszkolny został doposażony w niezbędny sprzęt oraz pomoce naukowe i tym samym dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Wzbogacona została także oferta edukacyjna i specjalistyczna, skierowana do dzieci ze szczególnym potrzebami oraz wydłużono czas pracy Oddziału Przedszkolnego. Projekt zakłada także udział nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sulęcinie w specjalistycznych szkoleniach i kursach, doskonalących ich umiejętności i kompetencje zawodowe.

logotyp_zestaw_1907

Opieka wytchnieniowa-edycja2019

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sulęcinie, w związku z zamiarem przystąpienia do Programu pn. „Opieka wytchnieniowa"- edycja 2019, ogłoszonego przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, poszukuje psychologa/terapeutę, pielęgniarza/rehabilitanta i dietetyka.