27 finał WOŚP

07-01-2019

27 finał WOŚP
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - finał
Sztab Sulęcin - Sulęciński Ośrodek Kultury, ul. Moniuszki 1.
13.01.2019 r.
Dzień wcześniej gramy w Klubie u Bulka - J&J Day Fest 12.01
Już 13 stycznia 2019 roku po raz 27 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Jak każdego roku Sulęcin przyłącza się do tej wspaniałej inicjatywy. Sztab przy Sulęcińskim Ośrodku Kultury organizuje szereg atrakcji z myślą o Was! Finał orkiestrowego grania odbędzie się w Sali Widowiskowej SOK, natomiast już od rana w naszym mieście będzie głośno! Nie obędzie się bez występów artystycznych, atrakcji dla najmłodszych i oczywiście emocjonujących licytacji. Możecie liczyć także na wiele niespodzianek... Na ulice miasta i sołectw wyruszy 60 wolontariuszy z puszkami - wypatrujcie ich i grajcie razem z nami do końca świata i o jeden dzień dłużej!

WOŚP 2019 - program
12.01.2019 r.
Godz. 17:00, hala I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza - mecz - STS Olimpia Sulęcin vs. MKS Ślepsk Suwałki - kwesta na meczu!
Godz. 20:00, Klub u Bulka - J&J Day: Strojnowy + Golden Life - wejście - min 20zł do puszki WOŚP. W programie koncert + licytacje.
13.01.2019 r.
Kwesta na ulicach miasta oraz sołectw Gminy Sulęcin odbywa się w godzinach 09:00-16:00.
Godz. 11:00-13:00, Plac Czarnieckiego - występ Solistów Studia Piosenki SOK
Godz. 11:00-14:00, Plac Czarnieckiego - Harcerska Wioska
Godz. 11:30, zbiórka - Plac Czarnieckiego - Wycieczka rowerowa z beCYKL nad Jezioro Ostrowskie (trasa ok. 10 km)
Godz. 13:00, Jezioro Ostrowskie - Morsowanie
A ponadto... ul. Żeromskiego 40, Paulina Solska Make Up & Beauty - Warsztaty makijażu (Wstęp: 80 zł - do puszki WOŚP) - obowiązują zapisy telefoniczne.
Od godz. 15:00, ul. Moniuszki 1 - Sulęciński Ośrodek Kultury: retro kącik, kawiarenka, loteria balonowa
Godz. 16:00, Sala Widowiskowa SOK: koncert finałowy + licytacje.

Źródło: SOK

Nabór kandydatów na członków komisji konkursowej

Zarząd Powiatu zaprasza organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (DZ. U. z 2018r. poz. 450 z późn. zm.) do zgłaszania swoich przedstawicieli na członków komisji konkursowej opiniującej oferty na wsparcie realizacji zadania publicznego Powiatu Sulęcińskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2019 r.
Więcej informacji w zakładce organizacje pozarządowe, konkurs ofert - realizacja zadania publicznego.

Zgłaszanie informacji o jednostkach nieodpłatnego poradnictwa

W związku z wejściem z dniem 1 stycznia 2019r. art. 8a w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej( tj. Dz.U.2017 poz. 2030) Starosta sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa, dostępnego dla mieszkańców powiatu, które obejmuje w szczególności:

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.