Nowe technologie w administracji

03-06-2013

Nowe technologie w administracji

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej starostwa sulęcińskiego odbyło się forum na temat: "Nowe technologie w administracji". Podczas forum zostały poruszone główne zagadnienia dotyczące innowacji w administracji samorządowej i rządowej.

Odbyły się cztery sesje podczas których zostały omówione tematy w sprawie wirtualizacji zasobów serwerowych oraz zarządzanie usługami informatycznymi w urzędach. Omówiono również nowoczesne formy komunikacji z mieszkańcami, wykorzystanie e-learningu w podwyższaniu kompetencji pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz wdrażanie nowoczesnych narzędzi informatycznych, które będą wykorzystane w służbie administracji i społeczności lokalnej. Wykłady przeprowadzili: sekretarz projektu Rafał Rudka, animatorka forum Małgorzata Krajewska, informatyk starostwa powiatowego Tomasz Stasiukiewicz oraz Janusz Peno i Waldemar Żygadło ze Spółki z o.o VM.pl. W spotkaniu uczestniczył Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart, Wicestarosta Tadeusz Dabroś oraz pracownicy powiatu i jednostek samorządowych z powiatu sulęcińskiego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.