Scalanie w Powiecie Sulęcińskim-podsumowanie

01-10-2018

Scalanie w Powiecie Sulęcińskim-podsumowanie
28 września br. odbyło się spotkanie podsumowujące działania realizowane w ramach projektów pn.:„Scalanie gruntów wraz zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Ownice" oraz „Scalanie gruntów wraz z zagospodarowaniem poscaleniowym wsi Krępiny i części Krzeszyc". Na realizację tego zadania Powiat pozyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich,
w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie IV: Inwestycje w środki trwałe, poddziałanie: wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa (scalanie gruntów).
W spotkaniu udział wzięli m.in.: Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, Geodeta Wojewódzki Roman Bąk, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Geodezyjnego Aleksander Bońka, Dyrektor WBGiTR Stanisław Mazur, Przewodniczący Rady Powiatu Sulęcińskiego Tadeusz Dąbroś, Starosta Sulęciński Adam Basiński, Wicestarosta Sulęciński Tomasz Prozorowicz, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Drogownictwa i Porządku Publicznego Grzegorz Zawadzki, Wójt Gminy Krzeszyce Stanisław Peczkajtis, Z-ca Wójta Gminy Słońsk Beata Sroka, Inspektor Nadzoru Inwestycyjnego Michał Kruczkowski, Przewodniczący Komisji Doradczej Gminy Słońsk Franciszek Jamniuk  oraz właściciele firm, którzy wykonali zadania w ramach projektów scaleniowych.

Celem realizowanych działań była poprawa struktury obszarowej gospodarstw rolnych poprzez wykonanie scalenia gruntów oraz poprawa warunków pracy i życia rolników w wyniku wykonania nawierzchni utwardzonej dróg transportu rolnego. Celem szczegółowym dla poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa" jest poprawa wyników gospodarczych wszystkich gospodarstw oraz ułatwienie restrukturyzacji i modernizacji gospodarstw, szczególnie z myślą o zwiększeniu uczestnictwa w rynku i zorientowania na rynek, a także zróżnicowania produkcji rolnej.

SPRZEDAŻ NIERUCHOMOŚCI

Starosta Sulęciński zaprasza do wzięcia udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż zabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Skarbu Państwa położonej w Sulęcinie przy ul. Szpitalnej 1.

Nabór na stanowisko dyrektora SOSW

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego ogłosił nabór na stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Sulęcinie z siedzibą w Sulęcinie przy ul. Lipowa 12, 69-200 Sulęcin.

Drugi nabór wniosków dla najlepszych sportowców

Zarząd Powiatu Sulęcińskiego po raz drugi ogłasza nabór wniosków dla sportowców, którzy w roku 2017 osiągnęli najwyższe wyniki sportowe.